Ова го сака СЕКОЈ МАЖ во кревет – Трикови што ќе го полудат!

21 декември, 2020
udz-5


Вистина е дека повеќето мажи се помалку предвидливи во спалната соба. Тие само сакаат нивниот сексуален живот да биде малку позачинет и повремено изненадувачки. Не е толку тешко…

Добро, жените знаат што сакаат во кревет. И ако ги прашавме мажите? Ретки се момците кои бараат акробатски движења од порно филмови и плакар полн со секси играчки од своите партнери. Секако дека има и вакви мажи, и ако ова е вашата фантазија, само напред.

Но, вистината е дека повеќето мажи се малку предвидливи во спалната соба. Тие само сакаат нивниот сексуален живот да биде малку позачинет и повремено изненадувачки. Лесно, нели? Што сакаат во кревет?

Иницијатива

Иако мажите се среќни да го направат првиот чекор, велат тие, многу подобро им е кога ќе ја видат нашата желба и кога ќе им покажеме колку се пожелни. Затоа што ако никогаш не преземеме иницијатива, партнерот често знае да мисли дека сме се разладиле. И тогаш по некое време престануваат да се обидуваат.

Секси долна облека

Девојките обично го носат за да ги изненадат своите мажи, а тие, како што велат, го ценат и тоа.

Предигра

Нека не ве лажат мажите во филмовите кои се веднаш подготвени за секс и целосно ја игнорираат предиграта. Мажите, велат тие, ја сакаат предиграта исто како и жените. Освен кога станува збор за утрински секс „набрзина“.

Спонтаност

Невозможно е паровите да не запаѓаат во некој вид рутина по некое време. Затоа, не плашете се од промените. Секс во кујна, секс под туш. Или еден спонтан во автомобилот, и како тоа ќе ги зачини работите.

Валкани разговори

Ова е уште еден начин да се тргнете од рутината што влегла во вашата спална соба. Малку валкан разговор пред сексот, но и за време на, велат мажите, тотално ги возбудува. Секси пораките се исто така добредојдени.

Изговарање на неговото име

Ништо не држи во моментот како да го кажеме нашето име. Не двоумете се, велат мажите.

Отвореност кон нови работи

Ако сакаме да реализираме дел од нашата фантазија или да пробаме нова поза, се надеваме дека ќе бидете отворени за таа опција. И ние ветуваме – ќе го сториме истото за вас, велат тие.

Смисла за хумор

Ако работите тргнат наопаку за време на сексот – велат тие, тоа може да биде смешно или ужасно непријатно. Можноста да се смееме на тоа заедно, додаваат тие, прави голема разлика.

Ние сакаме да ни кажете што сакате, и ние ќе сториме сè. Без разговор – велат тие.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris