Ова се три хороскопски знаци кои не можат без секс! Проверете дали сте меѓу нив :)

24 април, 2020
horoskop

Доколку ги прашате астролозите, постојат три хороскопски знаци кои имаат најголема тешкотија да се воздржат.

Тоа се Скорпија, Стрелец и Близнаци, пишува Бустл. За нив е тешко да живеат без секс, како и без други форми на интимност или сексуално задоволување. Тешко преживуваат без бакнежи, нежност, како и без мастурбација.

Близнаците брзо ја губат самоконтролата. Тие се паметни и љубопитни, а тие особини ги пренесуваат и во кревет. Тие сакаат флертување, валкани разговори и секс.

Скорпија е веројатно хороскопскиот знак што најтешко би издржал без секс. Скорпиите обожаваат го забранетото овошје. Тој е сексуален знак и Скорпиите се вистински заводници, бидејќи со овој знак управува Плутон, кој се занимава со секс и други табу-теми.

Стрелецот обожава да се препушти на моментот. Стрелците се спонтани и забавни, а пред сѐ страствени. Тие се независни и имаат тенденција да играат според нивните правила. Ако се чувствуваат привлечно, лесно можат да се отпуштат и да не размислуваат двапати.