Овие 4 хороскопски знаци ќе го изговорат судбоносното ДА до крајот на 2020

5 ноември, 2020
317639_background-engagement-4715319-640_f


Бик

Во 2020 година, непредвидливиот Уран ќе влезе во знакот на Бик, што може да донесе ненадејни промени и изненадувања во вашиот живот. Ќе се соочите со големи животни промени, а една од нив е бракот. Исто така, може да има ненадејни промени, што значи дека луѓето родени во знакот на Бик можат да запознаат некого на почетокот на следната година, а потоа да го претворат во нешто сериозно во рок од само шест месеци. Бидејќи овие луѓе многу бавно влегуваат во нови односи, ова ќе биде големо изненадување.

Девица

Во текот на 2020 година, веројатно ќе се прегрупирате и понижите се заради вашата практична и стабилна природа. Енергијата што ја поседувате може да ја зајакне врската, особено врската што полека ја градите. Сатурн ви носи фузија и посветеност и Плутон страст и длабока трансформација. Кога ќе го додадете сето тоа, ќе имате голема поддршка во зајакнувањето на вашата нова или постојна врска.


Шкорпија

Оваа година, Шкорпијата ќе претрпи целосна трансформација на идентитетот. Ако веќе долго време сте сами и се откажавте од пронаоѓање на вистинскиот партнер за вас, 2020 година може да ве изненади. Оваа година ќе ви донесе нови и возбудливи личности кои ќе го променат вашиот поглед кон љубовта. Луѓето родени во овој хороскопски знак имаат шанса да направат врска со личност што многу добро ја познаваат или ќе бараат нешто повозбудливо во една сосема поинаква и непозната личност.

Риба

Годината ќе биде незаборавна за вас и веројатно ќе стапите во брак со поддршка на Сатурн и Плутон. Во 2020 година, вашите шанси за брак ќе се зголемат, бидејќи желбата за врска ќе биде многу силна. Но, одвојте малку време и обрнете внимание на врската за да бидете сигурни дека ќе градите здрава врска затоа што меѓусебната зависност со партнерот може да биде проблем за вас во иднина.