Овие трикови ги користат жените кои „ловат“ богати мажи!

14 октомври, 2020
three-30757521920-830x0

Популарниот хаштаг #SugarBabies собра повеќе од 211,4 милиони прегледи на платформата за споделување видео на Тик Ток, а илјадници млади жени откриле како добиле дизајнерски чанти, луксузни патувања, па дури и скапи автомобили од мажите кои ги запознале преку Интернет .

Некои жени дури признаваат дека на своите момчиња им испратиле список со желби со скапи чанти Хермес Биркин и накит од Картие вреден 45.500 долари, луксузни работи за кои многу жени би сонувале само. На едно видео, една жена од Америка призна дека е тајна да напишете кратка и интересна биографија, да не го користите своето „сопствено име“ и да се преправате дека веќе го имате „животот што го сакате“.


Вашата биографија нека биде кратка и слатка, но не и здодевна. Важно е да опишете како замислувате идеален партнер, но не и да ја откриете вашата личност. Исто така, не сакате да зборувате премногу за себе во описот од безбедносни причини, плус нема да имате за што да зборувате подоцна – напиша еден корисник на оваа социјална мрежа.


Таа исто така рече дека профилот треба да ја открие вашата естетика и да одразува каков богат човек барате. –

Немој да кажуваш дека претпочиташ тивки ноќи со чаша вино и добра книга ако објавуваш слики на кои пиеш со девојки – рече таа. Но, за оние кои претпочитаат готовина од подароци, таа предложи да бидете искрени во врска со тоа, како и да се согласите колку ќе биде тој хонорар и во замена за што. Таа исто така рече дека не можете да бидете премногу пребирливи во „ловот“ на богат човек и дека треба „да одлучите што точно сакате на првиот состанок, а потоа да им се обратите на сите што можете“.