Овој детал ги открива жените дека имаат некој друг

28 мај, 2020
235809_seks_ff

Иако постои мислење дека мажите се тие кои што вараат „бидејќи им се може“, жените кога се запоставени или несакани сепак оваа генерализација е целосно погрешна. И жените како и мажите вараат од различни причини, а тоа што ги спојува двата пола во однос на оваа ситуација е тоа то сакаат да знаат дали биле варани. Научниците сега тврдат дека има начин да се дознае тоа особено на мажите за да дознаат дали нивните жени имаат некого на страна.

Земајќи го во предвид истражувањето „Женскиот оргазам како еволуиран сигнал: Тест на две хипотези“ од 201 година во кое учествувале над 138 жени и 121 маж кои биле во хетеросексуална врска.

Учесниците одговарале на низа прашања кои се однесувал на нивниот сексуален живот. Мажите одговарале на прашања од типот колку често нивната партнерка доживува оргазам, а жените пак колку се чести нивните оргазми но и колку интензивни.

Кога на крајот ги вклопиле одговорите со останатите прашање за нивната евентуална прежуба, научниците дошле до заклучок дека колку повеќе жената глуми оргазам во врската толку е поверојатно дека има друг љубовник.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi