Периодот на Девица започна, а овие три хороскопски знаци се идеални партнери за нив

25 август, 2020
devica

Хороскопскиот период на Девица започна, а овие знаци се нивни идеални љубовни партнери по астролошки карактеристики.

Астрологот Касади Кејн за Бустел откри дека ова се знаци со силно чувство за одговорност. Кејн тврди дека за Девицата најкомпатибилниот знак е всушност Риби, токму затоа што тие се толку различни, но вели дека врската помеѓу тие два знака обично е многу предизвикувачка поради силните разлики, па затоа верува дека ова се знаците на кои треба да им се посвети Девицата за да има мирна и стабилна врска.

Бик

Биковите се приземни и се многу горделиви, исто како и Девицате. Но, за разлика од Девиците кои имаат тенденција да се грижат премногу за сè, Бикот знае кога да запре, а тоа може на Девицата да и биде од голема помош во животот. Ќе ги потсети кога треба да престанат, да вдишат длабок здив и да се смират.

Рак

Раковите кај Девицате можат да ја извлечат помеката, поемотивна страна, додека Девицата ќе им помогне да ја постигнат структурата што им недостасува во животот. Оваа комбинација може да произведе подлабока љубов отколку што Девиците  некогаш би помислеле можат да ја почувствуваат за некого. 

Јарец

Јарците, како Девиците, се амбициозни, вредни и одлучни што ги прави идеални партнери. И двајцата се земјени знаци што значи дека ги споделуваат истите вредности, поради што нивните односи можат да бидат многу успешни. Јареците ги разбираат деловните амбиции на нивните партнери и нема да им пречи посветеноста за работа што често и премногу ја имаат Девиците.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris