Пет работи што секој хороскопски знак треба да ги знае за себе (и за другите!)

1 септември, 2020
1

Овен

Вашите усни се направени за заводлива насмевка, и флертувате толку вешто што можете да одржите курс.
Вие сте зависник од адреналин и обожавате диви авантури без разлика дали станува збор за љубов, излегување или патување.
Од сите хороскопски знаци, вие сте најталентирани да пронајдете инвентивни начини да заработите пари. Време е да започнете да реализирате таен план за ново работно место.
Ваше тајно задоволство? Шопинг! Фанатично следете ги новите трендови и уживајте во модата во потполност.
Вашата подготвеност за спонтана забава ги привлекува луѓето како пчели мед.


Бик

Вашиот поим за луксуз е шише фино вино и вкусно јадење.
Вие сте исклучително дарежлив. Секогаш ќе позајмите пари на пријател кој има потреба и ќе му го дадете последното, најслаткиот залак на вашето момче од вашето торта.
Пријателите сакаат да бидат со вас. Зошто? Бидејќи сте мајстор за внатрешно уредување, а вашиот дом е убаво и пријатно гнездо.
Незапирливи сте во теретана. Другите се восхитуваат колку имате волја и сила.
Ако нешто треба да се направи брзо и ефикасно на работа, вашиот шеф знае дека сте вистинската личност за тоа.


Близнаци

Ве води љубопитност. Вие сте зависник од нови искуства, дури и ако сте на работ на опасност – затоа нема да се двоумите да нуркате во аквариум со ајкула или да седите на брз мотор.
Луѓето често ви се доверуваат затоа што знаат дека никогаш нема да откриете никому за нивните тајни.
Сакате да се шегувате и да кажувате шеги, и тоа ви оди навистина добро.
Вашиот моден стил е комбинација на дама и бунтовничка. Ако носите романтичен фустан, ќе носите рокерски чизми.
Сакате да учите нови работи – без разлика дали станува збор за странски јазик или курс за шиење.


Рак

Мажите ве сакаат и се чувствуваат пријатно околу вас затоа што сте едноставни, па вашата идеја за забава е вечер на каучот, со големо пакување сладолед и акциона комедија.
Кога им е тешко, пријателите секогаш ви се обраќаат за совет и поддршка затоа што сте сочувствителни и подготвени да ги слушате.
Вие сте многу интуитивни. Не мора да познавате некого долго за да процените каква е личноста – искрена или лицемерна.
Имате совршена меморија.
Вашата колекција чевли е импресивна, па пријателите постојано ѕиркаат во плакарот со потпетици.


Лав

Сакате да бидете во центарот на вниманието и да ги покажувате сите ваши таленти: како совршена водителка на забава или на караоке. Не се плашите од ништо.
Кога станува збор за вежбање, имате челична волја. Дисциплинирани сте и никогаш не прескокнувате еден ден во теретана. Сакате да ги реализирате сите ваши потенцијали.
На сè давате доза на гламур.
Познати сте по совршената фризура – секогаш е беспрекорна.
Сигурноста е квалитетот кој најмногу го цените. Никогаш не би ја изневериле довербата на саканата личност.


Девица

Имате неверојатно око за детали и многу добар вкус. Кога станува збор за украсување простор или организирање пијалоци и храна на забава, пријателите секогаш бараат помош од вас.
Амбиција може да биде вашето средно име. Вие точно знаете што сакате и што треба да направите за да го добиете тоа.
Пријателите честопати ве прашуваат за мислење затоа што сте во можност објективно да ја разгледате ситуацијата и да дадете корисни и мудри совети.
Шминката е секогаш совршена.
Многу добро ги проценувате луѓето и нивните намери, па затоа е тешко да ве надмудрат.


Вага

Патувања? Живеете за нив. Истражување на нови градови и недопрена природа, пловење околу егзотични острови, пешачење … Вие сте секогаш подготвени за авантура.
Вие знаете како да го изберете најдоброто вино од списокот , па затоа секогаш нарачувате во ресторанот.
Без оглед колку е различен некој од вас, вие сте во можност да најдете заеднички јазик со секого.
Кога станува збор за работата, верувате дека е важно да го сакате она што го правите. Не сте подготвени за компромис таму.
Следете ги сите новости и секогаш сте во тек. Нема разговор во кој не можете да учествувате.


Шкорпија

Секогаш обрнувате внимание на деталите што на повеќето луѓе им недостасуваат така што она што го организирате секогаш излегува генијално.
Кафе? Технички, воопшто не ви треба затоа што и онака имате еден тон енергија.
Од начинот на кој ја гризете усната додека читате деловна пошта до начинот на лулање на колковите додека танцувате, едноставно секогаш зрачите со сексапил.
Каде и да се појавите сите ве познаваат. Имате висока социјална интелигенција, многу добро се сеќавате на имиња и сте профитабилни.
Вие сте ненадмината во кревет. Вие точно знаете што сакате и не се срамите да прашате. Вие сте жежок сон на секое момче.


Стрелец

Некој се осмели да каже дека не можете да направите нешто? Сега ќе видат како се движат планините. Да, можете да го направите тоа!
Тимот ве сака затоа што вие инстинктивно знаете кога некому му треба голема прегратка.
Кога се подготвувате да излезете, тие ве очекуваат затоа што знаат дека сакате да го покажувате вашето тело во тесен фустан, но исто така и дека никогаш нема да претерате и да откриете премногу. Да, тоа е таа убиствена мешавина од секси и шик изглед.
Вие сте добар дух на секое општество затоа што сте среќни дури и кога потонуваат бродовите на сите.


Јарец

Зградата гори, паника се шири, газдата вреска. Нема ништо што може да ве извади од такт затоа што сте секогаш мирни и 100% смирени. И фризурата е трајна.
Колку и да е болна вистината, тоа ќе го кажете. И затоа ве ценат.
Поради вашето префрлено чувство за хумор тие може да ви дадат почесно британско државјанство.
Без разлика дали треба да зашиете маскиран костум за пет минути или да направите харем од спалната соба, вашите креативни способности доаѓаат до израз.
Ако ќе банкротирате за нешто, тогаш ова се гаџети на кои не можете да им одолеете. Ги имате сите!


Водолија

Дали знаете дека вашиот роденден е задоволство за сите ваши пријатели затоа што никој не избира толку вкусни колачи како вас.
Никогаш нема да можат да ви кажат дека се вртите додека дува ветер и дека се прилагодувате како камелеон. Што и да е, вие останувате верни на себе.
Да, ние ја сакаме вашата листа на пријатели затоа што сте познати како пријателска личност која не им суди на луѓето според изгледот или статусот.
Ве карактеризираат за симпатична девојка од соседството, но во спалната соба се претворате во огнена стихија.

Риба

Вие сте вечна девојка која верува во бајки и дека нејзините соништа ќе се остварат.
Нормално е сите ваши другарки постојано да ве прашуваат што мислите за тоа слатко ново момче кога вашата интуиција е непогрешлива.
Леле! Не знаеме зошто сè уште не сте направиле кариера во танцување, но кога и да танцувате, на сите вилицата им паѓа.
Зошто никој не може да чува тајна од вас? Затоа што го намирисувате на една милја.
Не сакаме да бидеме болни, но ако вие се грижите за нас, ние ќе бидеме ваши пациенти. Вие сте толку нежни и сочувствителни. Родена медицинска сестра!