Постои една причина поради која луѓето остануваат во несреќни врски

12 јули, 2020
h

Тие се откажуваат од раскинувањето затоа што мислат дека тоа ќе влијае лошо на другата страна, па затоа толерираат и се надеваат дека работите ќе се подобрат со текот на времето.

Експертите велат дека партнерите остануваат заедно најмногу  од сочувството, а разговорот за раскинување е многу тежок, особено кога едниот партнер е среќен во врската.

„Надежта дека работите ќе се подобрат со текот на времето, ги мотивира двојките да продолжат да се обидуваат и да бидат во врска. Ако едниот партнер даде се од себе за да успее врската, другиот ќе се срами да ја прекине “, рече психологот Shweta Singh.

Од друга страна, луѓето остануваат во лоша врска затоа што не сакаат да бидат сами, така што таквата врска е подобра опција.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi