Потврдено: Еве колку жената го глуми ВРВОТ во креветот

1 јули, 2020
12345

Една од повеќето табу теми за кои паровите не разговараат

Една од главните причини како се чувствувате за време на оргазам е тоа што мозокот ослободува окситоцин таканаречен “хормон на љубовта” кога ќе го достигнете врвот.

Најновите истражувања дека повеќето од 80% од жените признале дека барем еднаш во животот глумеле оргазам.Меѓутоа многу се интересни следните податоци: Дури 26 проценти од жените изјавиле дека секој пат кога имаат секс глумеле оргазам

Исто така, големо истражување во Америка покажа дека во просек, измеѓу 37% и 48% жени прилично често (секој втор или трет секс) глуми дека доживува оргазам.

А уште поинтересен факт е тоа дека дури 74% од дамите тврдат дека нивните партнери никогаш не ги фатиле за време на глумењето.

Основни причини за глимење оргазам се:

  • Давање позитивни повратни реакции, односно да го убедите партнерот дека добро ја завршил својата работа.
  • Сексуална досада. Иста поза, без предигра, без конекција со стил- дојдов, изработив, си заминав
  • Зголемување на уживање. Повеќето експерти потврдија дека симулирањето на задоволство го возбудува партнерот, што ќе ви донесе позабавни искуства
  • Избегнување на последиците на разочараниот однос бидејќи, ќе се сложите, никој нема да праша “како ти беше” со надеж дека одговорот нема да биде “ужасно, не би го повторила повторно”.
  • Изневерување. Некои од глумците можеби планираат да ја изневеруваат својата избраничка. Ако е така, има и подобар начин да ги ублажите сомнежите од својот партнер и да го убедите дека вашата врска и понатаму има снажни сексуални искри!
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi