Повеќето лица кои изневеруваат го прават истото: Ако го сторат ОВА тогаш тие ве ИЗНЕВЕРУВААТ!

9 ноември, 2020
њу

Мажот секогаш го менува своето однесување по мамењето.

Истражувањето го направи канадската страница за запознавање „Ешли Медисон“ на која покажа дека 61 процент од прељубниците (од 1.400 испитаници) признаваат дека не се блиски со родителите на нивниот партнер.

prevara

Ако вашата подобра половина избегнува семејни дружења, причината може да биде совеста, пишува „Дејли Стар“.

Паротерапевт и автор на „Новата моногамија: Редефинирање на вашата врска после неверство“, Тами Нелсон објасни:

Држењето дистанца од родителите на вашиот партнер може да биде показател за незаинтересираност за брак или барем за почитување на моногамијата – објасни таа.

prevara

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi