Проверете со кој хороскопски знак ве чека одличен секс

22 април, 2020
Насловна

Ако верувате во хороскопи, веројатно веќе сте го проучиле знакот со кој ве чекаат љубовта и романтиката, но дали некогаш сте се запрашале кој знак би ве воодушевил во кревет?

Секој лик има свои карактеристики што ќе го одредат и сексуално. Некои сакаат изопачени игри, додека други претпочитаат романтичен секс. Некои уживаат во долга предигра, додека други веднаш се фрлаат главното. Некои не се срамат да ги искажат своите сексуални фантазии, додека други едноставно не можат да престанат да зборуваат. Како ќесе сложите во кревет зависи од тоа како се вклопувате во такви ситуации.

Проверете со кои карактери сте најпогодни кога станува збор за секс.


Овен

Овните се страсни и нестрпливи, па сакаат да се вратат на “работата” што е можно поскоро. Нема да ве заведува долго и романтично. Тие не се сонувачи и претпочитаат див секс, а не нежна љубов. Тие знаат што сакаат и го сакаат тоа веднаш, па затоа не се склони кон премногу предигра. Тие сакаат да пробаат нови работи и поагресивен партнер, а ќе бидат отфрлени од здодевен и предвидлив љубовник. Тие се компатибилни со: лав, стрелец, близнаци и рак.

Бик

Биковите го сакаат бавното заведување во кое ќе уживаат. Тие се љубители на сензуални љубовници и многу пребирливи, но штом ќе ве изберат, никој друг не е за нив. Секогаш ќе бидете во можност да се потпрете на нив, а тие сакаат љубов и неоптеретен секс. Бидејќи тие имаат силно либидо, сексот може да трае и цела ноќ, наведува Филис Вега, автор на Еротска астрологија: Откриени секс тајните на вашиот хороскоп. Тие се компатибилни со: девица, јарец, рак, шкорпија и риби.

Близнаци

Морате прво да ги заведете ментално, тие сакаат прво да зборуваат за секс и да споделуваат фантазии, и дури тогаш се подготвени да се преселат во спалната соба. Со нив ќе имате огнен секс со многу валкани муабети. Тие се компатибилни со: вага, водолија, овен, лав и стрелец.

Рак

Емоционалните откажувачи не сакаат обичен секс, но бараат вистинска врска. Тие се интензивни, сериозни и посесивни љубовници. Тие сакаат партнер со кој можат длабоко да се поврзат. Можеби на почетокот се срамежливи, но ќе бидат посветени партнери кога ќе се релаксираат малку. Тие се компатибилни со: бик, девица, јарец, шкорпија и риби.

Лав

Лавовите обожаваат пофалби, па ќе сторат се за да ве воодушеват во кревет. Тие се инвентивни и посветени и очекуваат целосно да се прпуштите на нив. Тие се шармантни и полни со сексуална енергија и не ги сакаат партнерите кои постојано сакаат да бидат одговорни. Тие се компатибилни со: овен, стрелец, близнаци, вага и водолија.

Девица

Иако можеби не изгледа како нив, Девиците се многу романтични. Повеќето ќе бидат заведени од сензуален партнер кој им посветува многу внимание и напорно работи околу нив. Тие не сакаат агресивни партнери, но сакаат да пробаат различни игри помеѓу чаршафи. Тие се компатибилни со: бик, јарец, рак, шкорпија и риба.

Вага

Вагата е интелектуалец и е склона кон перфекционизам. Тие се со отворен ум и сакаат изненадувања. Атмосферата им е многу важна, па затоа ќе бидат воодушевени од убаво украсената спална соба, секси долна облека или убав парфем на партнерот. Тие се компатибилни со: близнаци, водолија, овен, лав и стрелец.

Шкорпија

Познат како најголемите заводници на зодијакот, Шкорпија има огромно либидо и нема да биде задоволено само 20 минути во мисионерска позиција. Немаат ништо на половина, па или ќе покажат голем интерес или воопшто нема да го покажат. Тие бараат партнери со кои можат да пробаат нови работи, како што се врзаност или имаат секс на необични места. Тие не сакаат нападни луѓе. Тие се компатибилни со: рак, риба, близнаци, вага и водолија.

Стрелец

Стрелците се ентузијасти и сакаат авантури, и такви се и во кревет. Тие ќе дадат се од себе за да ве задоволат, но не очекуваат ништо помалку од вас. Тие сакаат да се забавуваат и да пробаат нови работи. Не ги сакаат предвидливоста и тивките вечери пред телевизорот. Тие се компатибилни со: овен, лав, близнаци, вага и рак.

Јарец

Тие се познати како работници, но ако успеете да ги одвлечете во спалната соба, тие ќе ви покажат дека се подеднакво посветени на забавата. Тие се еден од најстрасните хороскопски знаци, ќе бидат посветени на задоволството на партнерот, а можат да се пофалат со голема издржливост. Тие ги привлекуваат паметни луѓе кои ќе ги заведат со зборови и секси облека или романтична вечера, но не сакаат спонтаност, затоа мора да планирате сè однапред. Тие се компатибилни со: бик, девица, рак, шкорпија и риби


Водолија

Однесувањето на ексцентричните аквариуми е тешко да се предвидат, бидејќи тие исто така се многу различни. Тие имаат силно либидо и подготвени се да пробаат што и да им изгледа интересно. Иако делуваат ладно и резервирано, тие ќе бидат многу страсни со вистинскиот партнер. Тие се компатибилни со: близнаци, овен, лав и стрелец.

Риби

Рибите се вистински камелеони во кревет и со задоволство ќе се прилагодат на партнерот. Тие се водени од емоции, а не од причина и се многу загрижени за задоволството на партнерот. Тие сакаат да се забавуваат и се отворени за обиди. Тие се компатибилни со: шкорпија, рак, бик, вага и јарец.