Психолозите советуваат: Ако сте несигурни во тек на односот, постои лек!

24 ноември, 2020
174027_shutterstock-313087004_ls


Сосема е нормално дека понекогаш за време на водење љубов чувствувате несигурност што ве спречува да продолжите да уживате во интимна врска со вашиот партнер. Ова може да биде затоа што не ви се допаѓа како изгледате, или можеби сте направиле некакво завиткано движење, и постојат ситуации кога поради некоја причина не сте во можност да се возбудите доволно, но исто така и оние кога прерано ќе доживеете кулминација.

Сите овие се непријатни моменти кои можат да ви го уништат расположението и да ве спречат да продолжите да уживате во сексуални односи со партнерот. Дали тоа значи дека треба да се откажете, да ја запрете врската и во најлош случај, очајно да ја напуштите просторијата? Па, не мора.

Психолозите предлагаат да се обидете да се расположите и да ја подигнете самодовербата со помош на хумор. На пример, ако за момент се чувствувате непријатно за време на предиграта и не знаете како да се опуштите, направете брза шега, дури и на ваш сопствен трошок, и тоа ќе ве расположи до одреден степен. Исто така, ќе ја намали напнатоста помеѓу вас и вашиот партнер и ќе ви овозможи многу порелаксирано истражување на сексуалното задоволство. Ако хуморот не ви помогне да се опуштите во кревет и да се возбудите доволно за да продолжите со сексот, не очајувајте. Комуникацијата што ја имате со вашиот партнер во вакви моменти ќе ве зближи уште повеќе и ќе ви помогне следниот пат да бидете помалку несигурни во кревет со саканата личност.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi