Работи кои ги правиме кога емоционално се откажуваме од врската – иако не сакаме да признаеме!

8 јули, 2020
ljubov

1. Ја носите пасивната агресија до совршенство. Наместо разговори за проблеми, „комуникацијата“ се сведува на негодување, тркалање на очите и емоционално и физичко дистанцирање.

2. Го споредувате сегашното однесување на партнерот со тоа од почетокот на врската. Постојано си префрлувате  меѓусебно како на почетокот -“ти никогаш не би го сторил тоа”  или “секогаш се однесуваше така и така”, потсетувајќи се меѓу себе колку многу сте се смениле на полошо.

3. Избегнувате интимности. Кога со текот на времето, нема веќе држење за рака, гушкање пред спиење или бакнување, тоа неизбежно води до емоционално дистанцирање. И таму каде што нема хормони за среќа, воопшто нема среќа.

4. Вие викате едни на други. Компромисите одамна не се во прашање и сите „разговори“ се претвораат во агресивни кавги, викање, навреда и понижување. Се откажавте од обидот да го решите проблемот, но не се откажавте од расправиите.

5. Станувате себични. Малку се ситуациите во кои сте подготвени да направите нешто за партнерот од едноставна причина што тоа ќе го израдува. Зошто? Затоа што тие едноставно не се грижите повеќе

6. Се откажувате од врската. Без разлика дали станува збор за мали проблеми или големи, нема обиди да се најде решение. Старите проблеми само бледнеат со времето и се заменуваат со некои нови.

7. Споделувате комплименти повеќе со другите отколку меѓусебно со партнерот. Кога некој треба да каже убав збор, вие сте многу поподготвени да го кажете тоа на другите луѓе отколку на партнерот. Не се восхитувате веќе едни на други.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi