Размислувате да го блокирате вашиот поранешен партнер на социјалните мрежи? Еве како да донесете конечна одлука!

8 октомври, 2020
раскинување


Сè зависи од причината за раскинувањето и од вашите чувства.

Жестоко се скаравте со вашиот партнер и врската не успеа, и иако не сакате да и се вратите на таа личност, не е лесно да одлучите дали треба да ги прекинете сите врски и да ја блокирате на социјалните мрежи или не. Овие неколку причини ќе ви помогнат конечно да одлучите.

По раскинувањето, треба да размислите исклучиво за себе и да си дадете време да лекувате скршено срце по неуспешна љубов.

Блокирањето дефинитивно може да ви помогне во тоа, бидејќи колку помалку гледате што прави таа личност, каде оди и со кого се дружи – толку побрзо ќе го заборавите. Ова е особено точно кога раскинувањето беше тешко и кога раскинавте во многу лоша врска.
Често се случува едната страна да страда повеќе по раскинувањето, и ако сте во таа улога, тогаш сигурно нема да треба да гледате преку социјалните мрежи како се движела другата страна. Блокирањето е спас во овој случај.

Гледањето стари фотографии на Инстаграм или Фејсбук ќе ви врати спомени, а можеби и некои чувства. Можете многу лесно да бидете во искушение повторно да испратите порака до таа личност, што не е баш најдобрата идеја. Можете да се контролирате со избирање на опцијата за блокирање.

Ако вашиот партнер ве изневерил, тогаш треба да го притиснете копчето за блокирање без размислување. И онака гневот ќе биде присутен долго време, а гледањето фотографии на таа личност на дневна основа може да ве полуди. Особено ако тој започне да објавува со лицето вклучено во прељуба.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum