Разоткривања за мажите – колку девојки имале навистина, дали се издржливи во кревет и на колку години обично се женат!

11 јули, 2020
mazi

Ајде да погледнеме што велат бројките за мажите и нивните карактеристики во сексот.Од првиот секс, па сè до свадбата, интересно е што покажуваат истражувањата.На крајот на краиштата, најдобро е да ги погледнете овие податоци и да ги споредите со вашата „статистика“.

Губење на невиност

Според истражувањето на американските центри за контрола на болести (CDC), просечниот Американец го има својот прв секс на точно 17 години.

Средба со порнографија

Мажите обично доаѓаат во контакт со порнографија за прв пат на возраст од 13 години, а интересно е што дури 90 проценти од испитаниците изјавиле дека гледале барем едно порно до 18-годишна возраст.

Број на партнери

Ова сигурно ќе ги заинтересира сите жени – една студија во која беа вклучени мажи на возраст од 25 до 49 години, ги покажа следниве резултати: 28 проценти од испитаниците имале 15 или повеќе партнери, 25 проценти изјавиле дека имале од 5 до 9 партнери, а 23% изјавиле откриле дека имале од 2 до 4 партнери.

Период на венчавање

Според официјалните податоци, мажите стапуваат во брак на 30-годишна возраст.

Издржливост во сексот

Повеќето луѓе веројатно сметаат дека се сексуални маратонери, но бројни студии покажуваат дека просечното времетраење на сексот е 5,4 минути. Тоа не звучи баш на маратон, зарем не?

Колку време навистина размислуваат за секс

Со години беше вообичаено да се мисли дека мажите размислуваат за секс нон-стоп, или поточно на секои 7 секунди, сепак, една студија од 2014 година ги прекина овие предрасуди, а научниците тврдат дека членовите на посилниот пол размислуваат за секс „само“ 19 пати на ден.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi