Секој хороскопски знак има свој љубовен јазик: Еве кој е вашиот!

1 октомври, 2020
affection-1867098-1920

Овен (21 март – 19 април)

Љубовен јазик Овен: навивачка (потврдни зборови)

Вие секогаш трчате кон вашата следна цел и сакате само да победите. Вашиот идеален љубовник е вашиот личен обожавател, оној кој покажува дека е во вашиот тим, без разлика колку е дива, измислена или луда идеја.

Бик (20 април – 20 мај)

Љубовен јазик Бик: Нетфликс и студ (физички допир со назнака за чинот на услугата)

Нема ништо поважно за вас од тоа да се чувствувате пријатно со вашите најблиски. Блаженството е ден поминат на каучот, во плишано ќебе со маратон филмови, додека грицкате начости во позадина.

Близнаци (21.05 – 20.06)

Јазикот на љубовта Близнаци: Озборувања (зборови за потврда и квалитетно време)

Додуша, никогаш не престанувате да зборувате. Сакате вашите мислења да бидат потврдени и проширени, но ви се допаѓа и добра дискусија.


Рак (21 јуни – 22 јули)

Јазикот на љубовта кон ракот: Длабока врска (квалитетно време)

Сè што сакате е да бидете блиски со вашите посебни луѓе. Вашиот идеален љубовник мора да ве следи во сите пресвртници во животот, и да ја држи вашата рака низ тешки моменти.


Лав (23 јули – 22 август)

Лав љубовен јазик: Чувство на слава (физички допир и примање подароци)

Сакате рефлектори, па токму затоа и блискоста со најблиските е задолжителна. Врските на далечина не успеваат затоа што сакате да чувствувате љубов во реалниот живот.

Девица (23.08 – 22.09.)

Љубовен јазик на Девицата: Задачи и мали домашни работи (чин на услуга)

Сите сте на брзото бирање за итни случаи, затоа ви значи толку многу кога некој друг прави нешто за вас.


Вага (23 септември – 21 октомври)

Јазик на љубов на Вага: Стручен надзор (примање подароци)

Како врвен стилист и гурман, обожавате убави подароци од љубовници и пријатели.


Шкорпија (22 октомври – 21 ноември)

Јазикот на љубовта Шкорпија: Ескапизам (квалитетно време и физички допир)

Додека сите мислат дека сте секси и мистериозен тип, она што навистина ви е важно е да поминете квалитетно време со луѓето што ги сакате.

Стрелец (22 ноември – 21 декември)

Љубовен јазик на Стрелец: Авионски билети (квалитетно време)

Вие ја сакате драмата. И бидејќи секогаш ја бркате следната авантура, потребен ви е некој што може да го следи вашето темпо.


Јарец (22 декември – 19 јануари)

Љубовен јазик на Јарец: Луксузни предмети (примање подароци)

Вие сте исклучително над сè што правите. И бидејќи очигледно знаете сè најдобро и уживате во убавите работи во животот, сакате љубовник кој ги цени тие работи.

Водолија (20 јануари – 18 февруари)

Јазикот на љубовта на Водолија: активизам (акти на служба)

Вие сте бунтовник со цел, па сакате оние што ги сакате не само да ги споделуваат вашите вредности, туку и да се борат и за нив.


Риба (19 февруари – 20 март)

Рибите го сакаат јазикот: Крајна емпатија (потврдни зборови и дела на услуга)

Рибите сакаат некој да прошета низ огнот за нив. Но, никогаш не би го побарале тоа. Секогаш помислувајте на другите отколку на себе, и потребен ви е љубовник кој ве потврдува и истовремено отстранува голема количина на емоционален товар од грбот.