СЕКСИ ХОРОСКОП: Дознајте што ве чека!

28 ноември, 2020
Couple having sex


Поместување на границите на свеста
Затемнување на Месечината на астролошката оска на „мислењето“ – Стрелец / Близнаци, ќе го доживееме во понеделник, 30 ноември 2020 година.

Досегашниот начин на размислување и доживување веќе не ни е доволен, ако сакаме да опстанеме. Дури и најголемите индивидуалисти ќе сфатат дека „колективното знаење“ содржи многу вредности кои не треба лесно да се отфрлат.

Луѓето со добро чувство на самодоверба тешко е да ги почитуваат другите, да се извинат, да бидат внимателни. Ако се сомневаме, ако немаме јасно и добро чувство, не треба да започнуваме врска.


ОВНОВИТЕ се многу силни. На што ја трошите (освен во сексот) таа ваша огромна енергија? Вие не решавате проблеми од финансиска природа навремено. Ова не е вистинско време за какви било авантури. Чистиот образ е одраз на менталното и емоционалното здравје.

ЛАВОВИТЕ не се лоши, и можат да бидат и подобри, но и полоши. Најважно е да не изгубите срце. Позитивните мисли се прекрасна сила. Размислете креативно, и ќе се чувствувате добро. Вие сте огнената светлина на Сонцето. Лекувајте се себе си и другите со чиста љубов.

СТРЕЛЦИТЕ не се енергетски оптимални. Се сеќавате на посветли години од оваа сегашна, кога се чувствувавте посреќно. Наскоро Јупитер и Сатурн ќе влезат во Водолија и ќе ви биде полесно ‘правилно да се центрирате’ во себе.

БИКОВИТЕ „го раскинаа својот ангажман“ пред неколку дена и тие не се чувствуваат најдобро. Ако сте нурнале експериментално во матни љубовни води, не сте свесни во што се впуштате. Вистината ќе излезе на виделина.

ДЕВИЦИТЕ се вредни и помагаат и без нив светот не би бил ист. Со сите доблести, вие ’страдате’ од недостаток на самопочитување. Ако тој/таа е работник како вас, и двајцата работите премногу за (премногу) малку пари. Секс? Редовно сте премногу уморни за овие работи.

ЈАРЦИТЕ се издржлива сорта и хронично немаат мекост и нежност. Чувствата ги чувате за себе затоа што мислите дека не се најважниот фактор за егзистенцијално преживување. Имате сè освен љубов.

БЛИЗНАЦИТЕ се плашат од претстојното затемнување на Месечината! Одредени работи мора да се случат и не можеме да ги избегнеме. Но, не е сè напишано во ѕвездите, има нешто во нашата слободна волја. Не се приближувајте до несаканите. Наместо тоа, ‘играјте’ сами.

ВАГИТЕ веќе не се најубави од сите хороскопски жени и девојки. Скорпиите ве отсекоа, а сега вртат мажи околу вашиот мал прст. Сè се врти во круг, и наскоро ќе процветате повторно, во најромантичното секси провокативно издание.

ВОДОЛИЈАТА брзо се втурнува во хаос. Ако тој / таа е Овен или Скорпија, премалку се прилагодувате едни на други. Ако сте „интимно зачнати“ со Рак или Девица, дишете полесно. Тие се правите за вас. И во кревет!?

РАКОВИТЕ летаат во турбо летало од само за нив познати причини. Ако сте го достигнале дното, нема каде да одите – освен горе! Во борбата за гол опстанок ја покажувате својата вистинска сила. И во сексот сте маестрални.

СКОРПИИТЕ се прилично добри затоа што не бараат премногу. Вие сте здрави, имате доволно пари за нормален живот и ве мачат само малку (потешки) љубовни проблеми. Се изгоревте, па се повлековте? Ке ве освои огнената страст на Овнот!

РИБИТЕ се оставени на сопствените потреби. Осамените Риби се особено погодени од пандемиската реалност. Зафатените Риби се емотивно згрижени, материјално обезбедени и сексуално решени.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi