Сексуални терапевти искрено откриваат како изгледа сеансата

22 ноември, 2020
dreamstime-m-174056472 (1)


1. Ние не гледаме парови како имаат секс

Ние сме терапевти, а не тренери за сексуална техника. Нашата работа е во основа за решавање проблеми, помагање на паровите да комуницираат за сексот, помагање на поединците да се чувствуваат побезбедни во сексот и решавање на подлабоки проблеми околу љубовта и врските. Ние сигурно не стоиме на аголот од спалните соби и гледаме како паровите имаат секс.

2. Немаме секс со нашите пациенти

Сексуалните сурогати тесно соработуваат со луѓе кои имаат сексуални проблеми, а дел од таа работа може да вклучува и секс со нивните клиенти. Ние само зборуваме за секс – не го правиме тоа.

3. Луѓето немаат апсолутно идеја како да реагираат кога ќе им кажеме што правиме

И одговорите што ги добиваме се обично несоодветни, на пр. „Ох, можеби е корисно“ или „Па, сексуален терапевт е последното нешто што ми треба, имам секс цело време“. Луѓето ајде, ние само се сретнавме на забава, не треба да знаеме такви детали.

4. Понекогаш користиме експлицитни фотографии за да помогнеме во објаснување на одредени концепти

Понекогаш единствениот начин да објасните нешто јасно е да користите целосно графички фотографии. Некои парови не се задоволни кога ги гледаат, но сфаќајќи што постои широк спектар на големини на гениталиите, сексуални пози, сексуални акти, опции и форми на тело, може да им помогне да се чувствуваат подобро за себе.

5. Ние исто така користиме табели и дијаграми за да им помогнеме на луѓето да се справат со анатомијата на нивниот партнер

Повремено може да користиме и 3Д модели. Тешко е да задоволите некој друг ако не сте сигурни како работи нивната опрема. Многу мажи мислат дека грлото на матката се наоѓа на надворешната страна на вагината, што може да предизвика доста конфузија.

6. Работиме многу со постари луѓе

Многу пензионирани парови сметаат дека нивниот сексуален живот постепено опаѓа со текот на годините и се грижат дека можеби веќе немаат секс доколку не го поправат. Имаме тенденција да им даваме вежби на овие парови за да им помогнеме повторно да се поврзат, почнувајќи од држење за раце и гушкање, а потоа преминување кон бакнување и сексуално допирање.

7. Исто така, гледаме многу парови чиј сексуален живот беше ‘ставен на пауза’ по раѓањето деца

Само затоа што доктор вели дека е во ред да имате повторно секс шест недели по породувањето, не значи дека работите се враќаат на место веднаш. Жената може да помисли дека сексот е премногу болен или дека двајцата родители се едноставно премногу уморни. Честопати завршуваме да ги тешиме новите родители и да ги убедуваме дека таквата состојба е нормална.

8. Многу парови со кои работиме имаат проблеми што можат да се решат само со малку комуникација

Многу парови можат да имаат секс, но не можат да бидат принудени да зборуваат за детали, односно за тоа во што најмногу уживаат. Ова, за возврат, може да ги одврати луѓето од сексуален однос затоа што сметаат дека е незадоволителен, но тие не можат да се соочат со кажување на партнерот да ја смени техниката. Нашите терапии им помагаат на луѓето да се отворат за тоа што навистина им дава задоволство.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi