Шокантно ново истражување: Научниците сега тврдат дека Г точката воопшто НЕ ПОСТОИ!

5 јули, 2020
6378290q-

Испревртена теорија стара 70 години

Толку проучувања и истражување за ништо?

Најновото истражување пронјаде докази за силните женски оргазми кои би го стимулирало малото осетливо место на женското тело, како што тврдеа веќе 70 години.

Истражувањето утврди дека нервите на женскиот полов орган се рамномерно распределени.

Мажите кои се мачат со пронаоѓање на женската Г точка сега имаат добар изговор, бидејќи научниците кажуваат дека таа воопшто не ни постои.

Германскиот гинеколог Ернист Грефернбег прв кажал дека сексуланото задоволств на жените се зголемува благодарение на густата мрежа на нервни завршетоци, пишува The Sun, а пренесува Крстарица.

Меѓутоа, неговата терорија сега наводно е демантирана со нови истражувања на 17 жени на средна возраст.

“За жал женскиот полов орган не е на копче”, изјави авторот на истражувањето, Бери Комисарук од универзитетот Rutgers во Њу Џерси.

И истанбулски лекар по неговото истражување тврди дека со анатомски докази за присутноста на Г точката може да биде слаби и непотполни, пренесуваат медиумите.

Овие резултати на мажите можат да им бидат големо олеснување, бидејќи дури 22% од мажите сметаат дека главната цел во сексот е пронаоѓање на Г точката.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi