ШОК!!!Мислев дека сопругот ми е верен, а дознав дека има друга фамилија..

3 август, 2020
neverstvo

Иако нејзиниот сопруг ја уверувал дека е само со неа, неговиот братучед и ја открил вистината.

– Само што дознав дека мојот сопруг има друга сопруга и има две деца со неа, тригодишно девојче и едногодишно момче. Полигамијата е прифатена во нашата култура и морам да ја прифатам, иако сум многу повредена. Имам 38 години, мојот сопруг има 45 години, а имаме и деца: 11-годишно момче и 13-годишно девојче. Мојот сопруг секогаш велеше дека нашата љубовна врска е голема и дека ќе бидеме верни еден на друг. Но, тој редовно се враќа во нашата татковина, да ги види неговите родители, како што рече, но неговиот братучед ми испрати порака велејќи дека мисли дека треба да знам дека има друго семејство. Како да им кажам на моите деца? – напиша една жена за The Sun.

– Првиот потег мора да биде разговор со сопругот. Кажете дека ви треба вистината. Дали тој има друго семејство? Ако тоа е случај, негова одговорност е да им ја објасни на децата заедно за неговата култура и неговата одлука да основа друго семејство. Но, најдобро е да сте таму заедно за да бидете сигурни дека вашите деца ќе добијат јасна слика и дека на сите нивни прашања е одговорено искрено – одговори Деидре.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris