Што навистина мажите мислат за жените кои гледаат филмови за возрасни?

8 декември, 2020
beauty-23536251920-830x0


Двојни стандарди

Мажите кои гледаат порнографија и честопати посетуваат страници за возрасни имаат загрижувачки двојни стандарди, тврдат сексолозите.

Експертот за секс и врски, Надија Бокоди од Сиднеј, рече дека, иако момците ја прават најголемата публика на страниците со префиксот „Х“, тие исто така и замеруваат на жената што ја плаќаат за да ја гледаат.

Публиката што го поттикнува успехот на страницата OnlyFans е всушност нејзиниот најголем антагонист – вели Надија.

Иако мажите ја сочинуваат најголемата демографска публика на страници што нудат содржина за возрасни, тие во исто време им замеруваат на жените кои гледаат на истите тие страници. Загрижувачки е и тоа што тие дехуманизираат жени чии тела ги гледаат – рече Надија.

Самите мажи кои ги следат најпопуларните инфлуенсерки на социјалните мрежи, а можеби дури и се претплаќаат на нивната содржина, во исто време се и оние кои не ги почитуваат и ги нарекуваат со погрдни имиња.

Нема ништо покомично и поевтино од девојките кои објавуваат цитати или приказни велејќи дека не можат да најдат вистинска љубов… Сепак, во нивната биографија тие имаат содржина на страницата OnlyFans и објавуваат сексуално сугестивни и експлицитни слики секој ден – напиша еден маж.

Јас кликнав на неговиот Инстаграм профил и ме пречекаа десетици селфи фотографии без маица и цел список на женски модели во долна облека – рече експертката за секс и врски.

Според мислењето на Надија, ваквите момци ги има насекаде на веб-страниците за да најдат партнерка.

Тој не бара девојка која продава фотографии од нејзиното тело – беше еден од коментарите.

Не ме интересираат жени кои не се почитуваат себеси – напиша некој што користи и СамоFuns.

Но, Надија тврди дека не станува збор за недостаток на самопочитување, туку за лицемерен недостаток на почит кон другите луѓе.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris