Што НЕ сакаат хороскопските знаци во кревет? Кои се најголемите убијци на страста?!

23 септември, 2020
хор


Секој има нешто што прилично им го убива расположението кога станува збор за сексуални игри, а ако им се верува на астролозите, тоа секако има врска со вашиот хороскопски знак.

Еве што е најголемиот убиец на страста за секој хороскопски знак.

1. Овен – планирање на интимност

Овните се спонтани и не сакаат да планираат време за интимност. Тие сакаат забава и ненадејни изливи на страст.

2. Бик – непријатност

Биковите обожаваат удобност, што вклучува чувство на блискост со партнерот.

Тие не сакаат ништо набрзина, затоа секогаш ќе претпочитаат да изберат романтична вечера и разговор пред да организираат последен момент.

3. Близнаци – различно размислување

Близнаците сакаат да имаат партнер на исто ментално ниво како нив.

Ако треба да ви ја објаснат секоја мала работа, тоа може брзо да ги олади. Тие бараат некој што мисли на ист начин како и тие.

4. Рак – секс со брзина

Раковите се чувствителни и им е потребна интимност. Сексот во брзање што ќе заврши пред вистински да започне не е за нив, тие повеќе ќе уживаат во долгото и емотивно водење loveубов.

5. Лавови – доминација

Секој знае дека лавовите сакаат да бидат главни. Не сакаат манипулација, ниту дека партнерот доминира над нив, ниту во животот ниту во креветот.

6. Девица – хаос

Девиците обожаваат ред, па обидот да расфрлаат хартии од масата пред страсно да имате секс на тоа веројатно нема да заврши добро

7. Вага – недостаток на страст

Вагите сакаат романса и сензуален секс во кои сакаат да уживаат не само физички, туку и ментално и емоционално. Сексуалната енергија, страста и романтиката им се важни. Ако недостасува нешто од ова, брзо ќе се олади од партнерот.

8. Шкорпија – брзина

Иако се смета дека скорпиите се промискуитетни, тие всушност се многу пребирливи кога бараат партнер. Затоа тие не сакаат да брзаат со ништо. Ако покажете премногу чувства прерано, тоа може да ги исплаши.

9. Стрелец – досада

Стрелците секогаш се во движење и бараат авантура, така што нема да останат во досадна и предвидлива врска долго, а тоа го бараат и во сексот.

Од друга страна, тие секогаш се отворени за испробување на нови позиции и сексуални игри.

10. Јарец – површност

Играњето игри со коза е голема грешка. Не само што ова ќе ги разлади, туку тие можат трајно да ве избркаат од вашиот живот. Тие копнеат по стабилност.

11. Водолија – премногу емотивна

Не им требаат еден куп емотивен багаж за да го носат со себе. Водолијата е рационална и не сака премногу сентименталност.

12. Риба – ограничувања

Рибите сакаат да бидат во движење и не сакаат кога им се наметнуваат ограничувања. Тие сакаат да се забавуваат и им треба партнер кој ќе им даде слобода, пренесува Индекс.

* Советите и откритијата за Зодијакот не треба да се сфаќаат сериозно, тие се објавуваат за слободни цели.