Сопругата ја испратив кај родителите заедно со детето, па ја променив бравата : Таткото направи ШОК ПОТЕГ, а сите го ПОДДРЖАА! Еве зошто!

17 август, 2020
tatko

Маж кој посака да остане анонимен, се пожали на една веб-страница за неговиот брак.

Имено, после 3 години, дознал дека неговата ќерка не е негова и дека неговата сопруга го изневерувала. Потоа опиша што направил за целата ситуација.

“Имам ќерка со сопругата веќе 3 години. Се сомневав дека девојчето не е мое и воопшто не ми личи на мене. На крајот, потклекнав и тајно направив ДНК-тест. Таа навистина не е моја ќерка. Пред една недела и кажав на сопругата за тоа и побарав развод. Таа врескаше, ме удри, рече дека не ме изневерува. Јас останав мирен и и реков да ми признае и ќе и простам. На крајот призна дека ме изневерила, но според неа не е страшно затоа што се случило само еднаш “, рече тој и продолжи:

“Секако, не и простив. И реков да го земе детето и да оди во нејзиното семејство неколку дена за наводно да размислам. Кога таа замина, ја сменив бравата. Не планирам да простам и нема што да размислувам, со нас е готово, но морав да кажам така бидејќи во спротивно, таа ќе одбиеше да си замине, жал ми е за детето, но јас не сум нејзин татко и таа не е повеќе моја одговорност.

Мојата наскоро поранешна сопруга нека се јави на биолошкиот татко на своето дете ако и треба помош, таа ископа и уништи дупка за себе и нашите животи. “Во коментарите, тие го поддржаа човекот заради одлуката.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris