Сопругот пет години ме изневеруваше со мојата мајка, вистината ја откри нашиот син!

3 октомври, 2020
f_8922281_1024


Како да не е доволно страшно кога ќе дознаете дека вашиот партнер ве изневерил, уште пострашно е да откриете дека влегол во љубовна врска со ваш роднина. Ова е токму она што и се случи на мајката на две деца Ејми Вокер од САД. Таа сподели шокантно признание на ТикТок, раскажувајќи како ден по нејзиниот 33-ти роденден открила дека нејзиниот сопруг имал љубовна врска со нејзината мајка која траела пет години. Тогаш Џејми објасни како тие биле откриени пред девет години од нејзиниот син тинејџер откако тој влетал во собата и се нашол во љубовниот клинч на неговиот татко и баба.


„Мојот син им рече, ако не и кажеш, ќе го сторам тоа“, рече таа. – Мојот сега веќе поранешен сопруг одлучи дека ќе ми ја каже вистината. Тоа беше за едно подолго возење во автомобилот. Завршивме на паркингот во Валмарт, имавме сериозен разговор и тој ми рече што се случуваше последните пет години. Џејми се уништи кога ја дозна вистината, но тврди дека не можела да го напушти сопругот веднаш поради финансиски проблеми. – Бев шокирана и не знаев што да направам. Во тоа време не бев финансиски во можност да се грижам за себе и за децата, па останав со него и отидовме на терапија, призна таа. Семејството подоцна се преселило во државата Тенеси за да се обиде да го остави минатото и да се обиде повторно, но нејзиниот сопруг не успеа да остане верен. Повторно ја изневери, овој пат со соработник (60).

Конечно се разведоа во 2017 година, по што нејзиниот поранешен сопруг се ожени со колешката со која ја изневери. Во серијата снимки на ТикТок, Џејми одговори на неколку прашања од нејзините следбеници. Тие, меѓу другото, беа заинтересирани за тоа како нејзиниот син, кој сега има 25 години, се справи со ситуацијата, но и со раскинувањето на бракот. – Во тоа време имаше 16 години и тоа беше трауматско искуство за него. Сега е добро, но веќе некое време е проблем. Таа рече дека нејзиниот син нема добра врска со неговата баба и татко, но дека таа и нејзиниот поранешен сопруг продолжуваат заедно да ја воспитуваат својата ќерка.