Стариот египетски хороскоп открива сè за нас: Откријте која е вашата тајна алатка на заведување!

24 октомври, 2020
египетски хороскоп

Според датумот на раѓање, можете да дознаете кој египетски Бог ве штити, што вели стариот египетски хороскоп за вашиот карактер и кое е вашето главно и најсилно оружје за заведување.


Амон 01.01. – 02.02.

Амон, богот на пророците, ве штити во вашиот емотивен живот. Тој им дава благослов на своите штитенички да ја пронајдат вистинската личност во животот. Кога тоа ќе се случи, тоа е обично јавно место, ќе ја освоите личноста од вашиот живот со едноставно седење до неа и зрачење со среќа. Таа тогаш нема да може да одолее на толку многу позитивна и привлечна енергија.

Вие сте упорна, но и ненаметлива личност, ја извршувате својата волја тивко и бавно. На прв поглед изгледате ладно, но во суштина имате длабоки чувства. Понекогаш може да изгледате и незаинтересирано, што е само маска за силна емоционалност, затоа што всушност сте посветена и лојална личност која оди за сè или за ништо.

Вие сте љубител на етно музика која буди носталгија во добра атмосфера и ве прави сентиментални. Исто така, не толерирате неверство, во лоши љубовни врски знаете како да реагирате на време и да ставите крај на оние кои немаат иднина. Поседувањето е ваш недостаток.

Вашата боја е златна, а оружјето е интелигенција.

Себек 03.02. – 04.03.

Луѓето во овој знак навистина ја ценат убавината и уметноста. Понекогаш надворешната убавина и сјај може целосно да ве заслепи. Сепак, вие сте една од најнапредните луѓе кога станува збор за емоциите. Вие сте оригинални и неповторливи.

Во емотивните односи имате потреба од интелектуална размена и пријателство. Покрај тоа, љубопитни сте, не сакате да бидете приврзани само за една личност. Повеќе сте склони да експериментирате.

Cубопитност и подготвеност да ги прошират своите хоризонти е една од најкарактеристичните одлики на овој знак. Вие сте исто така брз дух, добродушен и имате широк круг пријатели. Искрени сте во емотивните односи и не толерирате лаги и матни ситуации.

Себек е бог – крокодил. Тој ја чува светата река Нил и богатствата на антички Египет. Тој ја сочува за вас уметноста да постигнете хармонија со вашата сакана особа. Бидејќи штом еднаш наидете на вистинската личност, тогаш сакате да се врзете за цел живот. Тогаш нема повеќе приврзана личност.

Карактеристична боја за овој знак е сината, а оружјето е оригиналност.

Озирис 05.03. – 09.04.

Овој египетски знак е романтичен. Тој има тенденција да го идеализира својот љубовен партнер и да го сака животот, па може да биде разочаран. Сепак, луѓето во овој знак се полни со разбирање за другите и можат да бидат исклучително духовни. Ако припаѓате на овој знак, тогаш ви треба љубов и нежност, бидејќи без тоа се чувствувате изгубени.

Често имате силна интуиција и ја сакате природата, поезијата и животните. Во природата, се чувствувате како да сте на свое поле. Не ги сакате затворените простори и атмосферата на загушливите градови. Потребно ви е долго време вистински да се заљубите. Но, кога љубовта ќе се роди, времето работи за вас.

Вашата љубов е силна и сигурна, бидејќи сте исклучително чувствителни, лојални и страствени – идеален партнер за секоја личност што навистина ја сакате. Озирис, богот на плодноста, ве штити.

Најсилното оружје е прободување на очите, а бојата што најмногу ви одговара е индиго.


Птах 10.04. – 02.05.

Вие сте импулсивни и полни со барања. Вие сте искрени, отворени, лојални, но и наивни. Бидејќи Птах е бог на вистината, вие не се согласувате на врски што не се целосно искрени. Понекогаш можете да бидете пргави и непријатно искрени затоа што сметате дека е најдобро да ја кажувате вистината лице в лице без оглед на последиците.

Луѓето под заштита на богот Птах знаат да променат многу партнери во потрага по вистинската личност. На крајот на краиштата, често се заљубувате. Вашата страст е директна и сакате сè сега и веднаш.

При изборот на љубовен партнер, сепак знаете како да донесете некои практични одлуки. Обично избирате личност која стои цврсто на земја и на која можете целосно да се потпрете.

Вашето најсилно оружје е насмевката, а бојата е црвена.

Хорус 03.05. – 16.06.

Емоционално, луѓето во овој знак понекогаш се како пеперутки. Тие се непостојани и не сакаат силни врски и ги привлекуваат авантури и нови познанства. Тие би сториле сé за да ја задоволат својата љубопитност. Тие се страствени по природа и имаат очи кои се секогаш живи, подвижни и обично светли.

Силна и стабилна личност ќе биде нивната вистинска љубов, некој што може да го скроти нивниот немирен дух и сепак да им даде возбуда што ја сакаат. Во секој случај, никој не смее да ги ограничува. Посесивните луѓе ги гушат и воопшто не се согласуваат со нив.

За среќа, тие обично ги чувствуваат таквите веднаш и се држат настрана од нив. Нивното оружје е богат дух, и сите бои им одговараат.

Нефтис 17.06. – 21.07.

Прекрасната Нефтис владее со можеби најромантичниот знак. Луѓето под овој знак се неверојатно верни на своите љубовници, со оние што ги сакаат тие стануваат едно тело и една душа. Емотивно и страсно.

Потребна им е љубов и нежност повеќе од кој било друг знак, но за возврат даваат толку многу. Понекогаш тие се премногу склони кон мечтаење, но ако им се укаже шанса, тие знаат да ги претворат своите соништа во реалност. Тие се многу креативни и им требаат повеќе начини да се изразат, најчесто тоа го прават со некоја уметничка форма.

Поради преосетливост и ранливост, луѓето од овој знак мора да бидат многу внимателни при изборот на партнер. Тие треба да најдат некој што е грижлив и лојален како нив.

Нивното оружје има одличен изглед, што е пожелно да се нагласи со помош на бела облека и сите пастелни бои.

Поставете 22.07. – 18.08.

Ако сте родени во знакот на богот Сет, тогаш имате многу жив темперамент, а вашите чувства се возвишени и достоинствени. Сет е бог на молња и бура, им дава на вашите чувства нота на жестока страст. Не се предавате лесно и очекувате максимален ангажман од партнерот.

Вашите критериуми понекогаш се толку високи што повеќе сакате да седите и да фантазирате отколку да се препуштите на некој што само делумно ќе ве задоволи. Потребна ви е личност со избалансиран карактер и темперамент, која ќе знае како да се справи со вашите чувства. Сепак, вие не сте посесивни.

Лесно можете да исплашите повеќе несигурни луѓе со вашиот безбеден и активен став кон светот и врската. Вие ги освојувате луѓето со вашиот достоинствен изглед и аристократски однос.

Идеални бои се оние на сончевата светлина: портокалова и златна.

Анубис 19.08 – 21.09.

Ако сте родени во знакот на богот Анубис, тогаш сте многу одговорна, интелигентна и искрена личност. Вие сте исто така емотивни и романтични, но понекогаш ви недостасува иницијатива. Сè уште треба да вложите малку повеќе енергија и ентузијазам кога барате партнер.

Вие сте во можност да сакате долго време без никаков обид да се зближите и да започнете врска. Вие сте љубезни и дискретни, не е секогаш лесно да се наметнете без оглед на вашите неоспорни вредности. Имате тенденција да очекувате премногу, во одреден момент сè уште треба да слезете на земја и да се одлучите за една личност која сè уште има некои недостатоци.

Вие барате личност која ќе може да ги открие вашите квалитети. И со тоа, сакате постепено поврзување и пред се и најважно очекувате сигурност во врската. Вистинската личност за вас е таа што има тајна во вас и која ќе ви овозможи постојано да ја откривате и да се заљубувате секој ден се повеќе и повеќе. Вашите односи се секогаш посилни со текот на времето.

Најсилното оружје е вашата интелигенција и дух, а бојата е жолта.

Ра 22.09. – 15.10.

Емоциите во овој знак се деликатни, измерени, полни со внимание и љубезност. Ја сакате романтичната атмосфера и имагинативните љубовни игри за да се чувствувате целосно исполнето. Сигурно нема да имате проблем да ја пронајдете личноста од вашиот живот, бидејќи вие сте личноста која е идеална за заеднички живот.

Исто така, вие сте многу чувствителни на комплименти, со задоволство ги примате и ги паметите долго време. Потребна ви е романтична атмосфера на почетокот на врската, бидејќи не можете да замислите да победите во несоодветна атмосфера. Покрај тоа, секогаш сте опкружени со луѓе од спротивниот пол, па можете да си дозволите да бидете пребирливи. Сепак, тука лежи главната опасност.

Понекогаш не сте сигурни дали сте направиле вистински избор и сте склони кон прекумерно двоумење. Сепак, не гледај премногу назад.

Бојата на овој знак е зелена, а благодарение на оружјето на вашиот неисцрпен шарм, вашата иднина е светла.

Изида 16,10. – 09.11.

Божицата Изида е божица на чудата, а лицата родени под нејзина заштита се чини дека имаат некоја магична моќ. Нивната насмевка е во состојба да ги маѓепса сите, особено онаа кога ќе решат да победат. Тие даваат се од себе во тоа и не се двоумат да преземат иницијатива.

Тие се многу страствени и пред се отворени, и очекуваат такво однесување од партнерот. На нивните чувства е тешко да се одолее, а упорноста е една од нивните највпечатливи одлики. Тие ја водат играта и избираат, иако понекогаш дозволуваат да бидат избрани.

Наоѓањето на вистинската личност е многу лесно за нив, бидејќи тие ја гледаат нивната љубов дури и кога е оддалечена километри, а остатокот ќе го стори нивниот шарм.

Овој знак се карактеризира со темно црвена боја.

Тот 10.11. – 03.12.

Понекогаш имате потешкотии да ги покажете своите чувства, особено љубовните чувства. Од една страна имате потреба за некој кој е секогаш таму кога се чувствувате тажни или лошо расположени, а од друга страна имате постојана потреба да избегате. Сакате авантури и нови познанства.

Личност која е секогаш на едно место и на која секогаш можете да и се вратите кога чувствувате потреба за мир и љубов, најдобро би ви одговарало. Вашиот емотивен потенцијал зависи најмногу од моменталното расположение. Поради вашите желби и честите промени во расположението, честопати се однесувате мистериозно пред другите.

За вас, љубовта е синоним за живот и затоа секоја врска е прекрасна за вас. Со задоволство ја преземате иницијативата и лесно се препуштате на ненадејни и возбудливи љубовни искуства и возвраќате на отвореното прикажување чувства со иста мерка.

Вашата боја е виолетова, а оружјето е духовитост.

Хатор 04.12. – 31.12.

Тие си заљубени’. Луѓето под овој знак се карактеризираат со љубовен тип на личност на која им е тешко да ги раскинат своите односи. Потребен ви е партнер кој ќе ве разбере, но и оној кој ќе знае да ги допре сите оние чувства што се длабоко во вас. Хатор е божица на уметноста и музиката.

Сакате љубов, но во исто време се плашите од неа. Исто така, обожавате долги подготовки и трпението го наградувате со страст. Имате голем сексуален потенцијал, што не може лесно да се заклучи од вашето однесување. Конзервативните ставови и срамежливост што ги покажувате навистина не можат да ги натераат другите луѓе да заклучат за вашиот вистински интерес.

Бојата што ви одговара е темно зелена, а оружјето кое го заведувате не се забележува на прв поглед. Тоа е твојата тајна. Треба да бидете откриени постепено.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum