Телото ви испраќа сигнали: Ако ги имате овие симптоми, потребен ви е РЕДОВЕН СЕКС!

8 декември, 2020
168626_pexels-andrea-piacquadio-3756449_f


Недостатокот на сексуални односи не влијае на секоја личност исто, разликите ќе зависат од здравјето, возраста, но и од односот пред паузата.Ако сте во врска, а врските се ретки, може да се чувствувате помалку поврзани со вашиот партнер, што значи дека не зборувате доволно за вашите чувства и не добивате поддршка за да преживеете секојдневен стрес. Сексот му помага на телото да ослободи добри хормони како што се окситоцин и ендорфин, што ќе помогне во ослободување од стресот.


Некои истражувања покажаа дека луѓето со редовни односи се сеќаваат подобро и имаат подобри спомени.

Редовните односи исто така придонесуваат за подобра емотивна врска со партнерот, што ја отвора вратата за подобра комуникација. Паровите кои имаат почести односи се посреќни од оние кои ги имаат поретко.

Исто така, односите можат да му помогнат на телото да се бори против болести, па настинките и воспаленијата ќе бидат поретки.
Менопаузата е друга причина за редовен однос. Без редовен секс, матката може да се затегне, а кога односот не е редовен, може да се појави крварење за време на сексот.

Она што е изненадувачки е што редовниот однос може да помогне и во олеснување на грчевите за време на менструацијата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi