Вака мажите ја гледаат совршената врска. Еве што тие очекуваат од девојката

15 јули, 2020
sdfsdfsdffsdfsd

Додека сигурно мислите дека ќе зборуваме за секс, не сте во право. Имате право дека тој е важен за мажите, но има и други работи што тие ги сакаат, и не знаат како да ви го кажат тоа без да предизвикаат лоша реакција. Некои мажи се целосно искрени во однос на нивните барања и веднаш на почетокот на врската и кажуваат на жената што очекуваат од неа. Сепак, многумина ќе молчат и ќе ги сокријат своите очекувања. Кога ќе ги сумираме, можеме да заклучиме дека сите ние, повеќе или помалку, се чувствуваме исто, без оглед на искуството, полот и возраста.

Очекуваат нежност

Навистина, на мажите понекогаш им треба внимание и чешкање на грбот. Можеби станавме себични и постојано зборуваме за да обрнат внимание, и заборавивме дека и на нив им треба поголема љубов. Без разлика колку сте заедно, не заборавајте да покажете колку ви е грижа. Малите гестови ќе ги заменат зборовите.

Очекуваат мотивација

Мажите исто така имаат лоши денови и лоши периоди. Само затоа што имаат мускули, не значи дека можат да го понесат целиот товар. Понекогаш само треба да го туркате. Можеби не зборува за тоа како се чувствува и колку е слаб, но зборовите за поддршка ќе бидат доволни.


Очекуваат изненадувања

Мажите сакаат кога ќе ги изненадите. Иако тие се тие што треба да бидат одговорни за малите изненадувања, истото го очекуваат и од нас. Кога го подготвувате неговото омилено јадење, кога го масирате, кога се согласувате да гледате филм за кој не ве интересира, кога одите со него на место кое му се допаѓа, ќе измамите насмевка на лицето.

Очекуваат пофалби

Тие не се баш најдобри мајстори и многумина оставаат хаос во кујната кога појадуваат, но очекуваат благодарност. Кога ќе се потруди, пофали го. Да се ​​заблагодариме кога ќе ви донесе тешки торби или кога ќе го исфрли ѓубрето. И покрај тоа што се мали работи, за нив тоа значи, исто како и за нас. Пофалете го и неговиот изглед и изборот на кошули. Направете се да се чувствува убаво до вас.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi