Вечерва започнува најмоќниот астро период: Еве какви промени носи новата Месечина на секој знак поединечно!

16 октомври, 2020
месечина

Новата месечина симболизира нов лунарен циклус и нè охрабрува да оставиме сè што е старо, лошо и неповолно, и нè приближува до новиот почеток и нè охрабрува да ги користиме личните потенцијали.
Новата Месечина носи значителни можности и зависи од вас да ги искористите најдобро што можете. Овој астро период ќе биде најзначаен за Овен, Вага, Јарец и Рак, особено ако се родени во последната деценија.

Бидејќи оваа нова Месечина се совпаѓа со ретрограден Мерскур, бидете внимателни и направете паметни потези.

Еве како тоа ќе влијае на секој карактер поединечно:

Овен

Со Овен, партнерствата се на испит, преговорите или договорите ќе бидат активни, и постојните и оние што се однесуваат на иднината. Партнерствата сега треба да се помират, па ако нема хармонија, дадете сè од себе за да го постигнете тоа. Многу Овни се во поволен период. Ако вложите напор, постои можност да напредувате на работа и да постигнете значителни резултати.

Бик

Биковите треба да се грижат за нивната исхрана. Ако планирате да изгубите тежина, овој период е најповолен.

Сега е добро време да разработите некои деловни тактики, да бидете поуспешни на работа. Тоа е многу добар период за секаков вид планирање и размислување, затоа направете го тоа. Важно е да воспоставите рамнотежа помеѓу плановите и она што го правите.

Близнаци

За близнаците, оваа млада Месечина ќе влезе во 5-тото поле, задолжено за љубовта, децата и спортот. Сега љубовта, романтиката, страста може да се нагласат за да можете да се препуштите на уживањето. Многу Близнаци имаат желба да ги реализираат своите планови. Голема самодоверба е присутна кај повеќето луѓе, додека поединците се измачувани од прашањето: „Дали сум на вистинскиот пат?“. Новата месечина ви дава можност да го пронајдете тој прав пат. Осмелете се да започнете да ги реализирате долго планираните планови, бидејќи периодот е повеќе од поволен.


Рак

Свртете се кон семејството и најблиските. Многу ракови можат да бидат ранливи, чувствителни и да се трудат да ги задоволат своите потреби. Многумина сега можат да започнат свој брак или да влезат во сериозна врска. Бидете внимателни во сообраќајот и воспоставете рамнотежа помеѓу семејството и работата. Ова, се разбира, може само да ви користи.

Лав

Комуникацијата, учењето, договорите, преговорите се важни за лавовите. Можно е да напредувате на работа, но и да стекнувате нови пријатели. Добро време е за нов начин на размислување и комуникација или завршување на некои трудови. Сите видови комуникација со соседите, роднините, браќата, сестрите ќе ви одговараат одлично и ќе ви помогне да бидете исполнети со позитивна енергија. Оптимизмот ќе ве следи на секој чекор.

Девица

Промоциите или промоциите стануваат се поизвесни. Оваа нова Месечина особено влијае на финансиите и носи просперитет. Вистинско време е да уживате.

Вага

Доколку имате нерешени односи, сè ќе се реши во наредните денови. Бидејќи сте добар дипломат и имате вроден ген за хармонија, ќе можете да надминете сè што ве мачеше досега. Ако планирате да го промените вашиот имиџ, времето е вистинско бидејќи ѕeвездите се во ваша корист.

Обидете се да воспоставите рамнотежа помеѓу вас и вашиот партнер, а тоа можете да го направите само доколку сте чувствителни.

Шкорпија

Оваа млада Месечина останува во вашата дванаесетта куќа, што ќе ве насочи кон емпатија, свесност за другите и духовниот пат. Некои Шкорпии исто така можат да се повлечат во осаменост, да преиспитаат сè добро и да испланираат нешто ново. Некои Шкорпии можат да бараат емотивен мир и хармонија во душата. Бидејќи ова е чувствителен период, тогаш најдобро е да бидете сами и да се задоволите себе си.

Драматичен крај на 2020 година: Еве што ни донесе месечината и затемнувањето на Сонцето во ноември и декември!


Стрелец

Сега е важно да се воспостават контакти, како на социјално, така и на професионално поле. Време е да се фокусирате на други луѓе, не само на вас самите, па затоа би било добро да направите баланс таму. Интимните врски, емоциите, давањето и примањето љубов се многу нагласени, па токму тоа ќе биде во фокусот.

Јарец

Можно е да обновите некои работни места или да започнете нешто ново во вашата кариера. Важно е да покажете самодоверба и да заземете цврст став. Бидејќи ќе има многу обврски, а вие сте зафатени, треба да воспоставите рамнотежа помеѓу кариерата и личниот живот.

Водолија

Постои нервоза, затоа добро размислете пред да започнете со големи деловни потфати или да кажете нешто. Постои можност за дискусии со некои Водолии. Вашите финансии ве вознемируваат.

Риба

Многу Риби ќе станат емпатични. Ќе почувствувате нова емоција со вашиот партнер и ќе се поврзете уште повеќе.

Сега е добро време да земете заем. Избегнувајте конфликти, бидејќи подоцна можете да жалите за изговорените зборови.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum