Вистината за ОРАЛНИОТ однос: Еве колку навистина ги задоволува жените, а колку мажите

7 јули, 2020
Annotation 2020-07-07 155739

Резултатите од големото истражување се навистина интересни

Една од најголемите предрасуди се однесува на оралниот секс, и ако од секогаш сте сакале да прашате колку навистина ги задоволува, но не сте се осмелиле, еве го одговорот.

Истражувањето во кое учествуваа 5.865 луѓе од двата пола, на возраст од 15 до 94 години, покажа дека податоците варираат во зависност од годините, и за многу ќе биде поприлично изненадувачки.

А главното прашање е, дали ова истражување го потврди распространетото мислење дека мажите се посебични во креветот, и повеќе сакаат орален секс отколку да го даваат?

Резултатие за испитаниците од 20 до 24 години, тоа го потврдуваат, и само 55% од мажите изјавиле дека орално ги задоволувале своите партнерки, додека 74% од дамите на тој начин имале односи со партнерот.

Меѓутоа, потоа приказната за процентите се менува.

Старосната група 25-29, се скоро изедначени; мажи 74%, жени 76%

А после триесетите години, настанува тотален пресврт.

Во години од 30% до 69% од мажите “давале” орален секс, а од жените само 59%.

За старосната група од 40 до 49 години, процентите паѓаат за двата пола- 57% мажи односно 53% од жените “давале” орален секс на својот партнер.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi