ВРЕМЕ Е ЗА ПРОМЕНА: 4 начини да го добиете токму тоа што го сакате во кревет!

7 октомври, 2020
начин

Во сексот, секогаш се обидувате да го задоволите вашиот партнер, но мора да размислите и за вашите потреби.

Вие сте единствениот кој точно знае што ве возбудува.

Затоа, пред сè, бидете отворени за себе во однос на вашите потреби и желби, а потоа обидете се да му ги покажете и на вашиот партнер.

Еве како можете да го направите тоа.

 1. Изберете го вистинскиот тајминг
  Можеби сте уморни од рутината и сакате да пробате нова поза, или да зачините секс со некои играчки или можеби сакате да имате малку погруб секс? Без оглед на вашите желби, најдобро е да не ја започнувате оваа тема за време на самиот секс, или веднаш потоа, кога вашиот партнер може да биде ранлив. Споменете го кога и двајцата сте опуштени и кога правите некои работи заедно кои не вклучуваат секс.
 2. Започнете разговор
  Во зависност од вашата комуникација, обратете му се на вашиот партнер директно или малку извртено, скршете го мразот и започнете приказна за вашите желби и потреби. Откако ќе го скршите мразот, ќе биде многу полесно секој пат. Тој треба да знае што навистина сакате.
 3. Не критикувајте
  Постои добра линија помеѓу позитивната и негативната критика. Бидејќи ова е деликатна тема, вака треба да ја третирате. Ако вашиот партнер прави нешто погрешно, не му укажувајте, туку пронајдете добра работа, споменете ја и потоа следете нешто што би сакале да бидете поинакви. Исто така, со невербална комуникација, можете да ја постигнете целта – земете ја раката на партнерот и водете ја околу вашето тело.
 4. Запомнете дека вие сте двајца
  Веднаш штом ќе му се отворите на партнерот за вашите сексуални желби, не треба да очекувате нешто да се промени веднаш и да го побарате тоа, туку да прашате дали е во ред со него, како и дали има нешто што би побарал од вас. Можеби другата страна има желба да ви укаже на некои работи, а потоа заедно да работите да уживате максимално додека водите loveубов.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum