За повеќе оргазми испробајте ги овие 9 неверојатни секс пози!

30 септември, 2020
11

Доживување на повеќе оргазми може да изгледа како една од оние главно лажно недостижни сексуални цели. Но, повеќекратен оргазам всушност постои и можете да го доживеете. Околу 47 проценти од жените рекле дека доживеале повеќе оргазми, според студијата на ОМГЈЕС, Факултетот за јавно здравје на Универзитетот во Индијана и Институтот Кинси.

Прво мора да откриете што ви одговара и како постигнувате оргазам. Обично е полесно да го постигнете вашиот втор оргазам отколку првиот. По првиот оргазам, најверојатно, ќе имате повеќе.

Мастурбирам. Научете што сака вашето тело и што му одговара и како станува збор за оргазам. Оргазмите предизвикани од триење на клиторисот можат да бидат сосема различни од оние што ги добивате со помош на играчки. Обидете се и со двете истовремено.

Внимавај. Обидете се да се фокусирате на задоволството, да не размислувате за други работи или за тоа како изгледате за време на сексот затоа што нема да постигнете 100 процентно задоволство.

Еве неколку сексуални пози во кои би можеле да постигнете повеќе оргазми:

  1. À Ла Карте

Седнете го задникот на работ на масата или на работ на кујнски елемент и започнете да го стимулирате клиторисот со рака или играчка. Ако можете да се справите, пробајте и анален секс.

  1. Господар на кукли

Откако ќе научите како да доживеете повеќе оргазми, оставете го вашиот партнер да го стори тоа упатувајќи го да го направи она што вие би го сториле сами. Покажете му или кажете му што сакате и легнете и уживате. За да го подобрите оргазмот, додадете играчка што никогаш не сте ја пробале како нов вибратор.

  1. Триумфален лак

За да ја зголемите можноста за повеќе оргазми, потпрете се на рацете и свиткајте го грбот. Чувајте ја вагината на лицето на вашиот партнер за повеќе фокусиран стимул. Прилагодете ги колковите соодветно за да го погодите тоа совршено место.

  1. Замав

Легнете на стомак и оставете го вашиот партнер да влезе од позади со неговиот пенис. Цврсто притиснете ги стапалата и држете ја раката или вибраторот кон клиторисот. Притиснете напред кога сакате повеќе стимулатор на клиторисот. Стиснете ги нозете за уште поголемо задоволство.

  1. Задевај, те молам

Дозволете му на вашиот партнер да ги движи прстите околу клиторисот со бавни кружни движења, а потоа оставете го да го зголеми интензитетот на триење со закривен прст во вашата вагина. После тоа, започнува сексот, и за тоа време продолжувате да го триете клиторисот или да земате играчка.

  1. Принцеза и лилјак

Потпрете ги рацете на креветот или подот и ставете перница под вас. Партнерот ќе ве задоволи со пенисот зад вас, а вие истријте ја перницата.

  1. Летање V

Оралниот секс е одличен начин да се обидете да доживеете повеќе оргазми затоа што не бара партнер кој има пенис. Ставете го задникот на работ од креветот за да може вашиот партнер да клекне и да се фати за работа. Ова најдобро функционира ако започнете со нежен клиторичен оргазам. Прво, нека вашиот партнер нежно лиже и цица, а потоа тој може да го истурка закривениот прст во вас за цврст и стабилен внатрешен стимул, додека природно ве задоволува орално.

  1. Кукла

Ако сакате или сакате поинаква стимулација во иста позиција, легнете на страна со перница под главата. Партнерот нека клекне покрај задникот, коленото меѓу нозете, оставете го бутот да премине преку бутовите. Фокусирајте се на стимулацијата и доколку доживеете оргазам, преминете на другата страна и обидете се повторно. Исто така, се препорачува триење од бутот, со вибратор или со прсти.

9.Прегратка

Нека вашиот партнер легне на вас и ве прегрнува, а вие ставете ги нозете во неговите и цврсто притискајте ги. Скролувајте малку надолу. Испробајте ги сите движења, а доколку доживеете оргазам тогаш станете за да можете да триете.