Жените ги открија 6-те најдобри љубовни совети од кои НАВИСТИНА имале корист

15 август, 2020
Annotation 2020-08-14 201057

Некогаш најдобриот совет ќе го добиете од вашиот татко или најдобриот пријател

Честопати прво ќе ги игнорирате нивните добронамерни совети, но со тек на време ќе се испостави дека тие биле во право.

Шест девојчиња од различна возраст ги наведуваат најдобрите совети што ги добиле од пријателите или членовите на семејството.

Тој го прави само она што го сака

„Добив најдобар совет од сестра ми, која ми објасни дека мажите никогаш не го прават она што не сакаат да го прават. Ова значи дека ако тој ме сака, тој ќе направи се што е потребно за да биде со мене. „Ако тој не одговори или не испрати порака, тоа значи дека не сум вредна за неговото време и дека е време да барам друг“, вели Џејми (30).

Опуштање

Наједноставниот, но и најдобриот совет е да се „опуштите“ пред да излезете – истурете чаша вино и опуштете се. На овој начин, се чувствувам многу посигурна и опуштена пред да излезам “, вели Хана (25).

Прв избор

„Еден геј пријател ми рече: Ако го интересираш мажот, тој ќе биде таму и ќе направи се за да те задржи. И нема потреба да претпоставуваш ништо, сè ќе ти биде јасно. Ти не си ниту утешна, ниту втора награда, ти си прва награда, и така треба да се однесуваш секогаш, особено во љубовта “, откри Сидни (26).

Тој нека се труди

„Јас секогаш го следам овој совет – треба да се обиде да ме импресионира, а не обратно. Исто така, совршено е во ред да одбиете некого пред тој да ве одбие вас “, смета Британи (27).

Нека се случи

„Ако сте премногу крутии во врската, тоа ќе пукне. Ако е премногу лабава, таа брзо ќе се распадне. Пушти нека се случи, па што биде нека биде“, вели Орли (23).

Шампањ

„Ова е совет од татко ми: Кажи му дека ти се пие шампањ и ако го нарача најевтиното шише, никогаш повеќе не излегувај со него“, рече Елиза (27).

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris