Жените откриле нов начин да доживеат кулминација: Тие велат дека е подобро од интимен однос со маж

30 јули, 2020
orgazam-830x0

Љубителите на фитнес случајно најдоа сосема нов начин да доживеат оргазам – и тоа не вклучува секс или мастурбација.

Сите ние, барем во теорија, знаеме кој е патот до оргазмот. Но, тоа не е единствениот начин да се достигне врв …

Бек Долан, фитнес инструктор од Њујорк, напиша пост на Интернет во која тврди дека може да доживее оргазам додека изведува вежби за стомачните мускули. Овој вид искуство е познат како коргозам. За што точно станува збор?

Невообичаен начин за постигнување оргазам вклучува изведување на вежби за централниот дел од телото, во фитнес кругови попознати како „јадро“.

Короргазмите не се невообичаени за жените, па дури и за мажите, кои редовно ги развиваат стомачните мускули. На веб-страницата на Healthline се наведува дека кооргазмот се постигнува со „контракција на мускулите на карличниот дел, кои се клучни за постигнување оргазам“, што жените природно го прават кога ги зафаќаат мускулите на средниот дел од телото за време на вежбањето.

За мажите, сепак, се верува дека корпорациите „може да бидат поврзани со стимулација на простатата“, но за жал, некои експерти тврдат дека не секој има способност да постигне оргазам за време на вежбањето. Покрај тоа, тие не можат да доживеат интензивен климакс, како оној што би го имале за време на сексот.

Многу жени истакнуваат дека претходно мислеле дека само тие го доживуваат овој феномен додека вежбаат, а некои велат дека дури и оргазмот е подобар од сексот со маж.

  • Короргазмот е дефинитивно нешто што го доживуваат многу жени. Понекогаш е подобро од сексот со маж – напишала една жена за своето искуство.
  • Ова е причината зошто не сакам да користам валјак за седење или да изведувам други вежби за централниот дел од телото на заеднички тренинзи. Се чувствувам непријатно во јавноста – додаде друг корисник на Интернет.
  • Мило ми е што го слушнав ова. Се испостави дека јас не сум чудак кој се напаѓал самиот кога го користел тренерот – коментира третиот.

Дали некогаш сте доживеале оргазам на ист или сличен начин?

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi