Жените потврдија дека баш вака им успеало: 3 проверени и лесни начини за да ја вратите поранешната љубов!

20 декември, 2020
312545_shutterstock-758477935_ff

Ако по раскинувањето не успеете да го преболите бившиот, применете една од овие тактики и наскоро повторно ќе уживате во љубовта.

Ако мислите дека за вашата поранешна љубов вреди да се борите и дека вашиот живот е подобар доколку таа е во него, примени едно од следниве.

Работете на себе

Малку се оние кои размислуваат за тоа по раскинувањето, но можно е проблемот да е во вас!

Затоа моментите кога сте повторно слободни се идеални за да ја изградите најдобрата можна верзија за себе – тогаш имате доволно енергија и доволно време!

Читајте книги, запишете се на курс за јазик или вештини, направете значителна промена во стилот… На овој начин ќе се свртите кон себе и ќе бидете најдобрата можна верзија на личноста што ја запознал и сакал.


Дајте му малку време

Да, ова звучи како најбескорисен можен совет и скоро сите се плашат дека ќе доведе до тоа поранешниот партнер целосно да ја заборави и да се заљуби во друга личност.

Меѓутоа, ако имате надеж за вас како двојка и ако другата страна се грижи доволно, тој / таа сигурно ќе му недостасува и тој / таа ќе разбере дека животот му е посреќен со вас и тој сигурно ќе се јави и ќе ви понуди уште една шанса.


Време е за иницијатива

Сосема спротивно од овој втор совет – преземете ги работите во свои раце!

Ако добро ја познавате бившата љубов и знаете дека во случај да и дадете време да се повлече иако се грижи, пробајте со (се разбира, не премногу нападни) објави на социјалните мрежи: мистериозен статус, ваша фотографија во најдобро можно издание…

Сите овие, иако делуваат малку детски, се трикови кои им успеале на многу жени. Ако не сте за играње игри и сакате отворен разговор, без разлика колку време поминало, слободно јавете се и откријте ги своите намери. Понекогаш е најзрело и најпаметно да се биде директен и отворен.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris