Жените признаа: еве која должина на машкиот полов орган е ИДЕАЛНА за да го доживеете ВРВОТ

4 јули, 2020
gggggggggggggggggggggggggggggggggggggg

Резултатите од големото истражување се многу интересни, за некои може и неочекувани.

Во расправија, дали на жената за време на сексот и е поважна должината или вештината, помалку се сите во право, а тоа го покажуваат и новите истражувања.

Британскиот дејтинг сајт организираше анкета во која учествувале 4761 жена и единственото прашање било: Колкава должина на пенисот е идеална за да доживеете оргазам?

Резултатите се многу интересни, за некои м ожеби и неочекувани.

дури 44% од жените признале дека до врвот најбрзо дошле со партнери чии полов орган бил долг окулу 20 центиметри.

а малку помалку, 39%, дамите во анкетите откриле дека за нив совршен пенис е 25 цениметри.

интересно е дека ист процент на жени кажале дека се подеднакво задоволни се и со 28 центиметри колку и со оној од 10 центиметри.

Секако, дамите на крајот напоменале дека им е важна величината, но дека е многу поважно мажот да знае што прави и да се труди да ги задоволи.

Исто така, треба да имаме во предвид дека по официјалните податоци само 9% од мажите имаат натпросечна должина….

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi