Зошто е подобро да не го „следите“ момчето уште пред првиот состанок

26 јуни, 2020
.ghjbnb

Шпионирањето на симпатиите на Интернет пред првиот состанок станаа задолжително модерни и искушение на кое тешко може да се одолее. Благодарение на Фејсбук, за десет минути можете да откриете во кое средно училиште отишол, како се вика неговото милениче, каде работи и дали имате заеднички пријател.


Постојат многу причини зошто играњето на Шерлок Холмс е глупаво, и заради овие три треба да престанете итно да го правите тоа.

1. Се сте поврзале погрешно.

Видовте фотографија од него облечен како Дарт Вејдер и заклучивте дека гарант е еден од оние досадни типови кои во слободно време оди на конвенциите на Војна на ѕвездите. а, всушност, тој само ја одвел малечката братучетка на маскенбал.

2. Ја убивате мистеријата и неизвесноста.

Тој рече дека ќе ве однесе на најубавото место во светот следниот викенд и не сакаше да открие каде. Но дури не мораше затоа што веќе знаете каде ве носи. На фотографијата на профилот на Фејсбук, тој позира во близина на Плитвички езера, а подолу во коментарот пишува „најубавото место на светот“.

3. Погрешно заклучивте дека не е верен.

На фотографиите од еден ноќен клуб, во кој е обележан, тој позира во друштво на две секси блондинки. Гарантот ги менува како чорапи, заклучивте. Штета што не сфативте дека една русокоса има исто презиме како него. Ова се неговата сестра и нејзината најдобра пријателка.