Љубовен хороскоп за време на полниот месец на Бикот! Подгответе се! Сината месечина во знакот на Бик носи уживања и возбудливи почетоци!

23 октомври, 2020
ххххороскоп

Ова е прекрасно време да се заблагодариме за сè во нашиот живот
Подгответе се за супер луксузна и суперромантична полна Месечина во Бик!

Полната Месечина во Бик на 31 октомври 2020 година е Сината месечина – втора полна Месечина во октомври 2020 година и „микро-месечина“, најоддалечена од земјата и во комбинација со Лилит, Црната месечина. Ова е полна месечина полна со чувства и сензуалност!

Полната Месечина во Бик 2020 е точно во врска со Уран. Ова е сега навистина возбудливо време кога можете да се ослободите од воздржаноста!


Оваа полна месечина носи вистински банкет за уживање! Време е за уживање! Задоволете ги вашите сетила!

Ова е совршено време да се занесете во областа на сетилата! Бикот е најсензуалниот знак, затоа храна, пијалоци, музика и танцување, скапи работи и сè што допира до сетилата на менито! Јадете, пијте, облечете се, нашминкајте се, бакнувајте се и бидете среќни!


Бикот го следи Овенот. Овенот се занимава со возбудливи почетоци, нова инспирација, фантастични идеи.
Бикот доаѓа и вели: „Добро, како можеме да си го дозволиме тоа сега? Ајде да направиме план да ја започнеме оваа работа за да можеме да направиме нешто пристојно!“


Користете ја оваа полна Месечина за чистење од минатите болки и оставете убавина, љубов и задоволство во вашиот живот да ги смири вашите сетила, да ја залечи вашата душа!
За време на оваа полна Месечина во Бик, запрашајте се: Што ме прави да се чувствувам безбедно?

Полната месечина секогаш осветлува одреден дел од вашата натална карта со силно светло. Ова се случува на 08 ° 38 ‘Бик (проверете во која куќа паѓате и кои натални планети ги активира).

На пример, ако падне во вашиот четврти дом и семеен дом, можеби се прашувате за вашата животна ситуација. Дали сакате да останете таму каде што сте? Дали сакате да се преселите на нова локација, можеби дури и во друга земја?
Полната Месечина во Бик е просперитетна Месечина. Бикот владее со парите и материјалните добра и сака да има контрола над својата судбина.


Овој месец, со полна Месечина во Бик, време е да ги заземете сите оние идеи што сте ги имале.
Размислете што сакате да постигнете и преземете конкретни чекори за да ги направите реалност.
Бикот е физички. Тој сака да поседува работи за да се чувствува безбедно. Тој сака животно осигурување и гнездо за иднината. Тој сака сè што е опипливо, а исто така е и земјен знак.


Ова е прекрасно време да се заблагодариме за сè во вашиот живот, особено за едноставните работи што многумина од нас ги сметаат за здраво за готово.


Што е со славењето на изгрејсонцето, дождот, храната што ја јадете?
Ова е време да станете свесни за вашата околина, да го цените она што го имате.


Погледнете ги чудата околу вас во вашиот секојдневен живот. Дури и само гледањето во небото, дрвјата, цвеќињата ќе ви дадат поинаква перспектива ако се обидете да ги погледнете низ очите на детето, како да не сте ги виделе досега.


Бикот традиционално е знак на пари, па затоа и оваа полна месечина треба да биде многу позитивна за бизнисот, претпријатието, профитот и луксузниот шопинг.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum