Маникирот во боја на карамела е новиот хит на инстаграм

1 јуни, 2020
гхјк

Ако некој побара од нас да ги издвоиме малите работи во животот кои нè прават среќни, убав и свеж маникир сигурно ќе беше некаде на списокот, сместен во делот за убавина.

Поради оваа причина, многу сакаме да следиме што е ново во оваа област за убавина, така што во последните неколку недели забележавме дека, по трендот на разнобојни маникири, беше редот на „карамелните“ нокти, или во различни кафеави варијанти. Собравме неколку верзии на овој маникир во нашата папка за инспирација за убавина, а омилените ги споделуваме со вас, се разбира.

Од маникир со тенки златни рабови, преку кафеава како декорација на еднобојна позадина, до нежен, беж маникир или матиран темно кафеав , се надеваме дека ќе пронајдете идеја и ќе се фатите за работа.

View this post on Instagram

nail💅🏼 #nail #caramelnails #onecolornail

A post shared by 佐伯茉鈴 (@marinsaeki_96) on

View this post on Instagram

#acrilicnails #brownnails

A post shared by nails by Glenny (@nailsglenny) on