Мажите открија каква ИНТИМНА ФРИЗУРА би сакале да има нивната партнерка, ќе се изненадите од нивниот избор

7 август, 2020
346144-PAIY4G-735-1536x1024

Без разлика дали се бричите „таму долу“, се депилирате, ги кратите влакната или се грижите за „грмушката“, е прашање на ваш избор.

Сепак, мажите исто така дадоа свое мислење за тоа што сакаат да го видат најмногу кај своите партнерки.

Одлуката за каква интимна фризура ќе има жената е исклучиво нејзина, но нема да е на одмет да прочитате што им се допаѓа на нив.

Порталот „AskMen“ им постави на машките читатели експлицитно прашање: „Која е вашата омилена женска интимна фризура?“, Дојдоа до неколку интересни одговори.

Интересно е што 6% од мажите кои учествувале во студијата рекле дека им се допаѓа тотално природен изглед – „бушава шума“. Тие сакаат жената долу да има природна грмушка без никаква интервенција. Едноставна работа, природните работи не им пречат, тоа беше нивниот одговор.

Иако жените се стремат да бидат совршено депилирани, на некои мажи не им пречат срамните влакна сè додека се убаво обликувани и згрижени. Голем број момци, 38 проценти од нив, признале дека можат да живеат со фактот да ја видат својата партнерка неиздепилирана, но се додека тоа е убаво обликувано и негувано.

Огромното мнозинство,од повеќе од 5.000 анкетирани мажи, 41 процент да бидат прецизни, изјавиле дека најмногу им се допаѓа т.н. „бразилска фризура“ – што не остава ниту едно влакно на женското меѓуножје. Значи, појавата на целосно избричена интимна област најмногу се допадна од машкиот пол. Ова не е големо изненадување, затоа што денес малкумина мажи можат да сетат како изгледа возрасна жена со природни срамни влакна.

Истражувањето откри нешто друго: мажите имаат одредена склоност кон интимната фризура на жената, но тоа не значи веднаш дека не сакаат да излезат со жена чија интимна фризура не одговара на нивните идеали. Еден испитаник изјави: „Дури и ако имам некои преференции, на крајот самата жена одлучува како ќе изгледа нејзиното меѓуножје. Ако таа сака нешто друго од она што ми се допаѓа, тоа не значи дека нема да излегувам со неа повеќе. На крајот, таа секако ја избра варијантата што ѝ се чинеше најпривлечна. Зошто би сакал да го сменам тоа? “

Значи, без оглед на тоа за каква интимна фризура се одлучува жената, ниту еден маж нема да ја смета за помалку привлечна врз основа на тоа. И покрај фактот дека желбите на посилниот пол и жените често се разликуваат во однос на интимните фризури, се чини дека мажите немаат проблем да ѝ предложат на партнерката да ја промени својата интимна фризура. Дури 40 проценти од мажите признале дека побарале од својата поубава половина да го сменат стилот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris