МЕ ЗАПРОСИ И КАЖАВ „ДА“: Најдов слики од моето детство и го доживеав најголемиот шок во мојот живот! (ФОТО)

24 септември, 2020
w

Хајди Алис Паркер и Ед Савит се запознаа на колеџ кога Ед се пресели во куќата во која претходно живееше Хајди. Приказната за нивната љубов и венчавка го обиколи светот!

Уште во 2011 година ја контактираше на Фејсбук за да му објасни како започнува машината за перење алишта и иако го доби потребниот совет, двајцата започнаа да се допишуваат.

View this post on Instagram

💚

A post shared by Heidi Alice Savitt (@heidialice) on

Потоа се запознаа на еден состанок и љубовта се случи веднаш, во 2015 година се верија.

Сепак, приказната за среќната љубов не завршува тука. Пред да биде закажана венчавката, нејзината мајка и испратила на својата ќерка фотографии од семеен одмор во Турција во 1997 година, на кои таа имала само шест години, а на повеќето од нив се наоѓа со русокосо момче со кое се дружел само во текот на тие десет дена.

Кога Ед ги погледнал фотографиите бил шокиран затоа што бил на нив!

“Морав да легнувам колку што бев шокиран. Не верувам во чуда, но ова знаење буквално ми го смени животот. Не се сеќавам скоро на ништо од тој летен одмор, освен тоа што јас и моите сестри имавме пријател со кого игравме во салон за убавина на плажа. и ги лакираше ноктите “, рече Хајди низ смеа.

Ед и Хајди се венчаа во 2017 година и отидоа на меден месец, се разбира, во Турција. Токму таму каде што за прв пат се сретнаа.