Медицинските експерти предупредуваат: заборавете на секс 30 дена ако сте го прележале корона вирусот

22 јули, 2020
korona-virus-kondom-830x0

Медицински советник од Оделот за контрола и превенција на болести во Тајланд тврди дека луѓето кои го прележале корона вирусот не треба да имаат сексуални односи 30 дена поради можноста истиот да се пренесе преку секс – пренесува Sun.

Според оваа студија сперматозоидите може да бидат преносители на вирусот, а треба да се избегнува и бакнувањето.

Истражувањето од минатиот месец покажало дека во сперматозоидите кај мажите има траги на вирусот. Во ова истражување учествувале 38 пациенти од кои во моментот 15 биле во болница, а 23 биле излечени. Од вкупната бројка 6 пациенти го имале вирусот во сперматозоидите, а 2 од нив веќе биле излечени бидејќи според токторите од Тајланд вирусот може да се задржи во тестисите и потоа да биде преносител на смртниот вирус преку сексуални односи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi