Миранда Кер има совршено тело благодарение на овој трик!

4 мај, 2020
миранда

Миранда Кер е една од најуспешните манекенки на денешницата. Лицето и фигурата и се совршени, а тоа го постигнува благодарение на само еден трик.

Таа вели дека сака да вежба и дека сè може да занемари, но овој утрински ритуал никогаш не го прескокнува.  

Секое утро штом стане од кревет таа пие шолја млака вода со лимон. Оваа комбинација е позната како најмоќна кога е во прашање топењето на масните наслаги. Лимонот изобилува со витамин Ц кој е добар за кожата, а исто така е одличен сојузник за одржување на добра линија.

Само една чаша од овој пијалок го размрдува метаболизмот, ги исфрла наталожените токсини и го враќа сјајот на кожата.

По овој утрински пијалок таа подготвува појадок кој е ист секој ден. Зелено смути кое и дава енергија во текот на целиот ден.

Подготовки:

– бадемово млеко

– свежа папаја

– малку свеж спанаќ

– боровници и малини

– малку путер од бадем

Потоа следи јога (15-30 минути), па се подготвува за денот.