Црвена и розова: Некогаш незамислива комбинација, а сега моден погодок!

25 септември, 2020
crveno-roze-kombinacija


Новите трендови постојано ги поместуваат границите и често се случува она што некогаш беше големо не-во светот на модата, потоа стана апсолутен хит, или „мораше да се има“. Порано се претпоставуваше дека кафеавата боја не одговара на црна, розова со црвена, црвена со виолетова, темносина со црна.

Розово – црвена комбинација, со години го бара своето место под сонцето, но никогаш не била толку популарна како последните месеци.

View this post on Instagram

Cor é vida!!! 💕❤️✨ #pinkred

A post shared by Thawany Soares (@thawanysoaress) on

View this post on Instagram

🎀 +🍷

A post shared by 💘 pink + red ❤️ (@pinkplusred) on

View this post on Instagram

Ar de primavera ❣️❤️💖🌸🍃

A post shared by Sarah Mayra 🌸🌈 (@sarahmayra_) on