Фамилијарна венчаница: Прв пат е носена во 1895-та а оттогаш ја користеле 11 генерации невести

6 август, 2020
јј

Во 1895 година, невестата се подготвуваше за посебен ден, нејзината венчавка, облечена во еден од најубавите викторијански фустани. Фустанот беше украсен со големи ракави , кои паѓаа над рамената, а покрај тоа, крем-боја од сатен фустан се распрснуваше со беспрекорен изглед и дизајн.

125 години наназад, 11 невести од семејството го носеа истиот фустан. Тоа е нешто што скоро никогаш не се случува. Првата невеста беше Мери Лори Ворен која го облече фустанот на нејзината свадба во 1895 година во Бафало, Њујорк. Жените во семејството го носеа овој фустан за нивниот посебен ден, освен еден краток период во 20-тите години, кога стилот беше различен, а жените сакаа многу помодерен изглед на венчаница.

Аби Кингстон Куртис, најновата невеста од семејството, знаеше за фустанот и знаеше дека сака да го носи, но на почетокот беше тешко да се најде затоа што толку пати патувал низ земјата.

Сепак, кога конечно го добија фустанот, тие беа шокирани. Не само што фустанот се распадна и се претвори во кафеава боја (бидејќи не се носел од 1991 година), венчаницата беше исто така сосема погрешна големина за високата и тенка Аби.

Приказната за оваа невестата излезе во локалните медиуми, а таа му забрануваше на нејзиниот иден сопруг Џејсон Кертис да ги прочита за да не го види фустанот пред големиот ден. На крајот, сепак, таа одлучи да не го облече фустанот за церемонијата, но го носеше на приемот на сите гости

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris