Фустаните со отворен грб како совршен избор за заводливи комбинации

14 мај, 2020
0258

Иако немаме ништо против модните класици и едноставните basic парчиња облека, на кои се враќаме секоја сезона, од време на време посакуваме некои поизразени модни парчиња. Честопати истакнуваме дека во лето се враќаме на полесна и лепршава облека, а оваа група дефинитивно вклучува модни парчиња кои откриваат поглед на рамената, но и грбот!

Можеби во претходните месеци не посветивме многу внимание на елегантните модни парчиња затоа што немаше можност за тоа, но наскоро тоа може да се промени. Кога станува збор за повеќе празнични прилики, најмногу се стремиме да го направиме нашето издание заводливо, умерено и ефикасно, а овој впечаток најдобро го постигнуваат модели со отворен грб. Така, многу длабоки отсеци на грбот се идеални за летни излегувања или поформални прилики, додека пристојните парчиња совршено се вклопуваат во нешто порелаксирани прилики, како што е лежерна прошетка низ градот. Во вашите омилени high street брендови, можете да најдете малку повеќе класични модели на фустани со отворени раменици во неутрални нијанси, но и модели кои се збогатени со најновите трендови, како што се пуф ракавите. Омилен избор сигурно ќе бидат моделите со ленти или оние збогатени со цветен дезен, без кои топлите месеци се едноставно незамисливи. Подолу издвоивме неколку фаворити кои ќе бидат идеални за брзи комбинации, а во кои секогаш ќе изгледате елегантно и заводливо.