Инстаграм е преполн со жени кои позираат без градници поради новиот тренд

13 јули, 2020
insta

Марамите врзани околу торзото кои изгледаат како свилени топови е тренд кој се врати на голема врата ова лето.

Стилските блогери од целиот свет, вклучително и Велика Британија, Америка и Австралија, последните неколку дена го исполнија Инстаграм со фотографии на кои позираат со елегантни марами што ги врзуваат околу нивните тела на различни начини.

Овој тренд првпат беше инициран од Кристина Агилера и Бијонсе кон крајот на 90-тите години.

Модната стилистка Сузи Хаслер изјави дека на марамите им била дадена модерна надградба, а најдобро е да ги комбинирате со фармерки со висок струк. Но, таа предупреди дека жените со поголеми гради треба да го избегнуваат овој стил затоа што најчесто се носи без градник.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi