Кејт Мидлтон во новиот омилен бренд на фустани кој совршено се вклопува во кралскиот кодекс на облекување!

16 септември, 2020
насловна

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам се упатија кон една позната пекара во Лондон, каде од прва рака сакаа да и покажат на јавноста како се снаоѓаат за време на пандемијата во нивната летна куќа Анмер Хол во Норфолк. За таа пригода војвотката од Кембриџ избра елегантен фустан со закопчување со потпис на лондонскиот бренд Beulah, кој веќе сме имале можност да го видиме.

Клиентите во пекарницата Бејгел Бејк во Лондон беа прилично изненадени кога таму ги најдоа британскиот принц Вилијам и Кејт Мидлтон. Војводите од Кембриџ ги засукаа ракавите и замесија леб и колачи. Нивната желба беше да илустрираат како луѓето се справуваат за време на пандемија на коронавирус.

Тие самите мораа да се справат со свеж леб на нивната фарма во Норфолк за време на првиот бран на коронавирусот. Тогаш, преку еден видео повик, за прв пат видовме парче фустан што го носеше Кејт за време на неодамнешната посета на една пекара во Лондон.

Војвотката избра розова миди кошула-цветен фустан со цветен принт со долги ракави, а станува збор за фустан од Кала со потпис на лондонскиот бренд Беулах, чија цена е околу 595евра.

Спектакуларниот фустан кој одговара на секоја фигура е омилен избор на убавата војвотка од повеќе причини. Освен што се очекува Кејт да носи впечатливи бои на официјални настани за да може да се забележи меѓу повеќе луѓе, фустанот е совршен крој погоден за дама со сина крв за која се очекува да биде закопчана до грлото и да покаже што е можно помалку гола кожа.

Ова не е прв пат Кејт да носи фустан со потпис на марката Beulah. Во јануари 2019 година, таа носеше темно зелена креација, додека можеби најнезаборавниот фустан со потписот на овој лондонски бренд е оној темносин мал цветен,што војвотката го носеше во јули оваа година, за време на посетата на болницата Кралицата Елизабета во Норфолк.