Кристина Агилера има омилени штикли: YSL со луда потпетица.

2 септември, 2020
атилера

Модната куќа Сен Лоран изработува необични потпетици кои се омилени кај славните дами, а ги карактеризира пета составена од златни букви на славната модна креаторка

Петицата на потпетиците Опиум е во форма на писмо на YSL, а еден од обожавателите е и познатата пејачка Кристина Агилера. Таа го носеше овој модел на високи сандали, како и костумот Сен Лоран, како гостин во емисијата „Добро утро Америка“.

View this post on Instagram

Good Morning America💋

A post shared by Christina Aguilera (@xtina) on

Кристина ги комбинираше своите супер високи потпетици со класично црно тонско одело и го облече својот препознатлив црвен кармин.

Опиумските потпетици, покрај петицата, имаат и висока цена, тие се продаваат на веб-страницата на компанијата за околу 6.000 куни.


Тие доаѓаат во неколку варијанти, со потпетица на темно или златно тонирање, додека горниот дел е во неколку варијанти на бои.