Не се знае која е поубава: Црвениот тепих на филмскиот фестивал е опкружен со СТАРЛЕТИ (ФОТО)

6 септември, 2020
12-46-58-festival_venecija

На овогодинешниот 77. филмски фестивал во Венеција, покрај филмските sвезди кои дојдоа да го прослават современиот филм, црвениот тепих беше опкружен со старлети, Инстаграм ѕвезди и модели од различни делови на Светот.

Минатата година, во една статија објавена од „New Yorker“ беше поставено прашањето – што прават луѓето кои не се познати по својата работа во седмата уметност на престижни настани?

Критиките за црвениот тепих додека оскаровката Тилда Свинтон ја добива наградата е главна тема во филмските списанија.

Покрај сопругата на фудбалерот Џорџина Родригез, на црвениот тепих се појавија Романката Софија Лорен, Мадалина Женева, норвешката манекенка Фрида Асен, италијанската старлета Џулија де Лелис, американската Инстаграм личност и манекенката Тејлор Хил и многу други, пренесува blic.rs.