Овие „парчиња“ кои ги носи Меган Маркл сигурно ги имате во ормарот. Искомбинирајте ги!

11 октомври, 2020
profimedia-0176684849


Сопругата на принцот Хари, Меган Маркл, секогаш воодушевува со нејзините обични комбинации. Атрактивна бринета се појави во основно училиште во Калифорнија, во друштво на нејзиниот сопруг, принцот Хари, за да засади растенија во спомен на мајката на Хари, покојната принцеза Дајана, која го напушти овој свет пред дваесет и три години во трагична несреќа во тунелот Алма во Париз.


Бидејќи Меган обожава да носи тексас кошули, таа ја продолжи својата модна традиција и покажа како најобичните парчиња, кои сите ги имаме во својата гардероба, можат да послужат како шик гардероба доколку се носат на интересен начин.

Покрај тесните фармерки, со кои ја истакна својата витка фигура, Меган додаде и црни балетанки. Тоа е навистина парче кое многу жени можат да го носат, особено додека се подготвуваат за долг ден на работа или за одење на колеџ. На крајот на краиштата, ги имаме сите овие парчиња во плакарот и сега имаме повеќе причини да комбинираме слични лакови во нашето бурно секојдневие.